Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Sordyl: Musimy zmienić obraz gry naszej drużyny

Mariusz Sordyl: Musimy zmienić obraz gry naszej drużyny

fot. archiwum

Podopieczni Waldemara Wspaniałego odnieśli kolejne przekonujące zwycięstwo w tym sezonie. Dziś szybko uporali się z drużyną AZS UWM Olsztyn. A oto co zawodnicy oraz trenerzy obu ekip powiedzieli po zakończeniu spotkania.

Stanisław Pieczonka (kapitan Delekty): Bardzo się cieszymy z wygranej za 3 punkty, istotne w dzisiejszym meczu było to , żebyśmy zagrali bardzo dobrze w przyjęciu i to nam się udało. Przede wszystkim chodziło o to, żebyśmy, jako zawodnicy, którzy przyjmują, dogadywali się w tym, kto ma którą piłkę i przyjąć, i tak też się działo. To na pewno będzie dobrym prognostykiem na następne mecze. Bardzo się cieszymy, że te 3 punkty wywozimy z Olsztyna, zawsze nam się tutaj bardzo ciężko grało i jesteśmy bardzo zadowoleni.

Jakub Oczko (kapitan AZS-u): Drużyna Delekty zagrała bardzo dobre spotkanie, w każdym secie musieliśmy gonić rywala. Bardzo fajny trzeci set, w którym podjęliśmy walkę, chciałbym podziękować kibicom, którzy przybyli licznie na to spotkanie i liczymy dalej na ich wsparcie.

Waldemar Wspaniały (trener Delekty): Na pewno cieszymy się ze zwycięstwa, mając w pamięci kilka meczów w ubiegłym sezonie a także mecze towarzyskie, gdzie większość tych spotkań rozstrzygała się w tie-breaku, spodziewałem się, że tutaj też będzie ciężka walka, ale powiem szczerze, że moi gracze mile mnie zaskoczyli, bo tak naprawdę w każdym secie kontrolowali praktycznie cały wynik oraz przebieg gry od samego początku. Mieliśmy oczywiście chwilę przestoju w pierwszym i trzecim secie, prowadząc wysoko, ale mimo wszystko, pomimo tego, że był kontakt i pozostał tylko jeden punkt z bardzo dużej przewagi, jaką sobie wypracowaliśmy, daliśmy sobie radę w końcówce, także jestem ze swoich zawodników zadowolony i zdaje mi się, że zagrali całkiem niezłe zawody.Mariusz Sordyl (trener AZS-u): Gratulacje dla przeciwników, dzisiaj na pewno nie zawiedli kibice i Marcelo, natomiast wszyscy pozostali jednak mieli sporo kłopotów w dzisiejszym spotkaniu, łącznie ze mną. Kiedy już tak na spokojnie oglądam sobie to, co dziś tam jest na papierze, to dostrzegam swoje błędy, także graliśmy bardzo przeciętnie i to trzeba sobie powiedzieć, to nie był wcale jakiś rewelacyjny mecz po naszej stronie. Bydgoszcz kontrolowała w zasadzie mecz od początku do końca, odskakiwała nam w każdym z setów na początku. W pierwszym i trzecim secie bardzo mocno goniliśmy, ale niestety, ciągle nas gdzieś boli i grając w poszczególnych elementach, tak jak w pierwszym secie słabo w przyjęciu, pozostałe elementy funkcjonują nam bardzo dobrze, w kolejnym secie mamy lepsze przyjęcie, to inny element nam siada, także grać w ten sposób będzie bardzo trudno i obowiązkowo musimy zmienić obraz gry naszej drużyny, skuteczność, bo walki chłopakom nie można odmówić i myślę, że ręce im trochę później opadały w dzisiejszym spotkaniu. Jednak opadały, bo trudno się gra, kiedy dochodzimy i tracimy raptem jeden, dwa punkty po może nie prostych błędach, ale jednak naszych błędach, także jeszcze raz – zagraliśmy przeciętnie, ja wierzę, że to nie jest poziom naszego zespołu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved