Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Akcja Bełchatów

II liga M: Akcja Bełchatów

MKS Sudety Kamienna Góra

Już w najbliższą sobotę siatkarze MKS-u Sudety  Kamienna Góra udadzą się do Bełchatowa, gdzie podejmą rezerwy Mistrza Polski. Mecz zapowiada się ciekawie, ponieważ siatkarze z Dolnego Śląska w tym sezonie przegrali tylko jednego seta.

Bełchatowianie  zaczęli sezon w dobrym stylu, wygrywając 4 z 5 dotychczas rozegranych spotkań. Ulegli tylko Czarnym Rząśnia w ubiegłej kolejce. Skra plasuje się na czwartym miejscu i traci 4 punkty do lidera, którym jest zespól z… Kamiennej Góry. Sudety nie przegrały w tym sezonie meczu. Ba, oddali rywalom tylko jednego seta w spotkaniu rozegranym awansem z 21. kolejki z Delic-polem Częstochowa.

W ubiegłym sezonie kamiennogórzanie przegrali w Bełchatowie 1:3. Chociaż w pierwszą partię łatwo wygrali, to w kolejnych nie było już tak różowo. Od tamtego czasu w zespole Sudetów zmienili się środkowi Jarosława Papalskiego i Damiana Botwinę zastąpili Paweł Kwapisiewicz i Jarosław Pizuński. Na przyjęcie został przesunięty Krzysztof Kurpiel, który pełni rolę kapitana, a na libero gra, pozyskany z Victorii Wałbrzych (podobnie jak środkowi), Piotr Wierzbicki. W drużynie Skry trzon praktycznie się nie zmienił, odszedł Paweł Maciejewicz (Politechnika Warszawska). Trenera Sławomira Augustyniaka martwić mogą za to kontuzje, nie wiadomo czy zagrają Radosław Kolanek, Wojciech Ranecki i Filip Frankowski. Ten ostatni może pojechać z pierwszym zespołem Skry do Jastrzębia.

Czy Sudety zrewanżują się za porażkę z ubiegłego sezonu? Czy bełchatowianie jako pierwi pokonają lidera w tym sezonie? Odpowiedzi na te i inne pytania w sobotę o godz. 17.00 na hali Energia w Bełchatowie.

źródło: inf. własna, mkssudety.pl