Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Janeczek: Udało nam się odwrócić losy meczu

Bartosz Janeczek: Udało nam się odwrócić losy meczu

fot. archiwum

Siatkarze AZS-u Częstochowa po zaciętej walce pokonali w wyjazdowym pojedynku Politechnikę Warszawską. Tuż po meczu z jednym z wyróżniających się zawodników, Bartoszem Janeczkiem rozmawiał Przemysław Iwańczyk.

Macie już trzy wygrane na swoim koncie i nie ma drużyny, która mogłaby się pochwalić takim dorobkiem punktowym przynajmniej do jutra kiedy to Jastrzębie wyjdzie na boisko i zagra przeciwko Skrze.

Bartosz Janeczek: Tak, jeszcze kilka meczów odbędzie się w tej kolejce. Na razie jesteśmy liderem w tabeli, a ja się bardzo cieszę, że wygraliśmy ten mecz. Zwłaszcza, że przegrywaliśmy już 2:0 i udało się odwrócić losy meczu i wygrać 3:2.

Nie da się ukryć, że byliście faworytami tego spotkaniu. Pierwsze dwa sety przespaliście, a wasz trener na czasach często kazał wam się jeszcze bardziej mobilizować.– Dokładnie, trener na każdej przerwie nas mobilizował, abyśmy wrócili do swojej gry. Trochę z boku wyglądało to tak, jak byliśmy byli sparaliżowani.

26 punktowych serwisów w dwóch poprzednich meczach – to był wasz bilans z zagrywki, a dziś zagraliście zdecydowanie słabiej w tym elemencie.

– Na pewno zagrywka tak nam nie wychodziła jak w poprzednich meczach, ale nie w każdym meczu da się świetnie zagrywać. Dobrze, że później zaczęliśmy trochę lepiej serwować i ostatecznie zwyciężyliśmy.

Piąty set zapowiadał się na wojnę między tobą, a Radkiem Rybakiem.

– Tak walka była z obu stron. W szeregach Politechniki atakował częściej Radek Rybak, a po naszej stronie ja starałem się zdobywać punkty. Jednak to dobra gra całej naszej drużyny pozwoliła nam na wygranie meczu 3:2.

*Rozmawiał Przemysław Iwańczyk (Polsat Sport)

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved