Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Agnieszka Kosmatka: Nie będzie to łatwy sezon

Agnieszka Kosmatka: Nie będzie to łatwy sezon

fot. archiwum

W najbliższy weekend siatkarki po raz 75. rozpoczną zmagania o tytuł mistrzyń Polski. Złota broni Muszynianka. Wielkopolski jedynak, czyli PTPS Piła, stanął ostatnio na najniższym stopniu podium. Ambicją jest powtórzenie tego wyniku.

Czy jest więc to zadanie wykonalne? – Pewnie tak, choć przestrzegałabym przed nadmiernym optymizmem. Jeżeli dopisze nam zdrowie, możemy grać o trzecie miejsce, bo dwa pierwsze zarezerwowane są dla Muszynianki i Aluprofu Bielsko. Obie te ekipy były mocne, a są jeszcze mocniejsze. Wszystkie pozostałe nie prezentują się już tak imponująco i to jest na pewno szansa dla nas na zaistnienie w trójce – przyznała kapitan pilskich siatkarek, Agnieszka Kosmatka, która rozpoczyna w barwach pilskiego zespołu swój jedenasty sezon.

Gdyby sponsorzy klubu byli mu tak wierni jak kapitan, to pewnie budżet pękałby w szwach. – Tak nie jest i dlatego nie mamy sponsora strategicznego. Mamy za to dużo nowych zawodniczek w składzie. Nie będzie to łatwy sezon, bo transfery były uzupełnieniami, a nie wzmocnieniami. Tragedii jednak nie ma, bo te mniej doświadczone siatkarki mogą liczyć na wsparcie tych bardziej ogranych – dodała skrzydłowa PTPS.

Zarząd klubu postawił przed drużyną nastepujące cele: wejście do pierwszej czwórki PlusLigi, awans do turnieju finałowego Pucharu Polski i przejście I rundy Pucharu CEV, czyli wyeliminowanie Volero Zurych. Trzeba będzie tego dokonać bez pierwszoplanowych siatkarek: Aleny Hendzel, Mileny Sadurek i Agnieszki Bednarek. W ich miejsce przyszły Katarzyna Konieczna, Maja Tokarska, Natalia Krawulska, Ewa Matyjaszek i Monika Martałek. A także nowy trener, Wojciech Lalek.Wolałabym, żeby porównania do Jerzego Matlaka i jego drużyny już się skończyły. Mam nadzieję, że nowe nie będzie dużo gorsze od tego, co było. Wiadomo, że i tak wszystko zweryfikują wyniki. Z drugiej strony trener Lalek nie jest nowicjuszem, żeby bać się, czy poradzi sobie z prowadzeniem zespołu. Ma inny warsztat niż Matlak, ale poziom jego skuteczności najlepiej będzie widać po miejscu w tabeli. Przed startem ligi mogę tylko prosić kibiców o cierpliwość. Dajcie nam czas na zgranie, a my na pewno się odwdzięczymy – apelowała Kosmatka.

Na inaugurację zmagań o MP PTPS zmierzy się na własnym parkiecie z juniorską Gedanią. W barwach gospodarzy będzie mogła zagrać była gedanistka, Maja Tokarska, która przedwczoraj została zatwierdzona do pilskiego klubu przez PZPS. – W poprzednim sezonie początek miałyśmy nieudany, więc nie chcę teoretyzować i obiecywać łatwego zwycięstwa. Młodzież Gedanii może się zmobilizować i czymś nas zaskoczyć. A co do Mai, to dobrze, że przeszła do naszej drużyny. Tutaj na pewno będzie mogła się lepiej rozwijać niż w Muszyniance czy Aluprofie – zakończyła kapitan.

Autorem tekstu jest Radosław Patroniak

źródło: Głos Wielkopolski, naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved