Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: W pojedynku z Perugią górą Cuneo

Serie A: W pojedynku z Perugią górą Cuneo

Pięć setów oglądali kibice zgromadzeni  na okrzykniętym przez fachowców meczu na szczycie Włoskiej Serii A. Lepsi okazali się gospodarze, którzy po dramatycznej końcówce w tie-braku pokonali   RPA-LuigiBacchi.It Perugia 3:2.

Pierwszy set miał bardzo dramatyczny przebieg, ponieważ obie drużyny walczyły bardzo wyrównanie, o czym świadczą wyniki na przerwach technicznych. Na pierwszej prowadzili gospodarze (8:6), natomiast na drugiej już przyjezdni (16:14). Pierwszą odsłonę trwającą ponad pół godziny, po ciekawej końcówce wygrało Cuneo (27:25). Liderem podopiecznych Giulianiego był Francesco Fortunato , który kapitalnie spisywał się w bloku. Bardzo dobrze grał też Grbić , który często gubił blok rywali.

Druga partia była już pod dyktando gospodarzy, którzy grali znacznie lepiej  zagrywkś. Już od samego początku Perugia miała problemy z wyprowadzeniem dobrych akcji, dzięki czemu ich rywale bardzo dużo akcji kończyli po kontrach. Kapitalny mecz rozgrywał Wijsmans . W zespole z Perugi dobrze spisywał się w tej partii jedynie Matej Cernic. Miejscowi wygrali tą partię (25:21).

Po przegranych dwóch setach podopiecznych Sartorettiego mogło się wydawać, że nie zdołają się oni podnieść i oddadzą bez walki trzeciego seta. Jednak stało się zupełnie inaczej, gdyż inicjatywę w trzecim oraz czwartym secie przejęli zawodnicy z Perugii. Trzecią i czwartą odsłonę meczu wygrali goście (25:21).

Set prawdy okazał się bardzo wyrównanym, ponieważ już od samego początku znakomicie grały obie drużyny. Bardzo dobrze prezentował się libero reprezentacji Francji – Hubert Henno , który podtrzymuję znakomitą formę z niedawną zakończonych Mistrzostw Europy. Tie-break wygrali siatkarze Bre Banca Lannutti Cuneo po walce na przewagi (16:14).

Najwięcej punktów dla wygranych zdobył Wout Wijsmans – 21 pkt, natomiast u przegranych Matej Cernic – 27 pkt.

Bre Banca Lannutti Cuneo – RPA-LuigiBacchi.It Perugia 3:2

(27:25, 25:19, 21:25, 21:25, 16:14)

Bre Banca Lannutti Cuneo : Wijsmans, Parodi, Fotunato, Nikolov, Grbic, Matrangelo, Henno(L) oraz Nuti, Peda, Patriarca.
RPA-LuigiBacchi.It Perugia : Savani, Cernic, Botti, Sintini, Stokr, Bovolenta, Pippi(L) oraz Bucaioni, Nemec, Ogurcak.