Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Wygrany sparing i prezentacja drużyny Aluprofu

Wygrany sparing i prezentacja drużyny Aluprofu

fot. archiwum

Siatkarki BKS-u wygrały ostatni sprawdzian przed nowym sezonem ligowym z VK Doprastav Bratysława 4:0. Przy okazji tego spotkania dokonano prezentacji zespołu Aluprofu, który w tym sezonie po raz kolejny spróbuje zdetronizować Muszyniankę.

Zanim rozpoczął się ostatni przed sezonowy test bielszczanek, zostały one obdarowane kwiatami przez działaczy, sponsorów i klub kibica bielskiego BKS-u. Byliśmy również świadkami pokazu artystycznego. Później siatkarki Aluprofu, które powalczą w tym roku o mistrzostwo Polski, zostały zaprezentowane w świetle reflektorów publiczności zebranej w bielskiej hali. Z ogromnym aplauzem powitano Dorotę Świeniewicz, która po zagranicznych wojażach wróciła do kraju i ponownie będzie bronić barw BKS-u. W szerokiej kadrze pierwszej drużyny Aluprofu można zauważyć dwa nowe nazwiska. To Paulina Dereń oraz Magdalena Pytel.Jest to dla nas ogromna szansa na dalszy rozwój, bo trenowanie z jednymi z najlepszych siatkarek w naszym kraju to ogromne szczęście. Jest się od kogo uczyć. Poza tym to dla nas duże wyróżnienie i nagroda za trud jaki poniosłyśmy podczas treningów. Mamy nadzieję, że to pomoże nam w dalszej karierze, bo przecież każda z nas marzy, by kiedyś zagrać w reprezentacji – mówiły po spotkaniu młode siatkarki Aluprofu.

Samo spotkanie lepiej rozpoczęły mistrzynie Słowacji, które w swoim składzie mają cztery siatkarki reprezentujące swój kraj w niedawno zakończonych Mistrzostwach Europy. Bielszczanki miały problem z kończeniem ataków i pierwszy raz wyszły na prowadzenie dopiero, gdy Livia Krucovska zaatakowała w aut (14:13). Od tego momentu wicemistrzynie Polski cały czas prowadziły, chociaż było to prowadzenie minimalne. Znakomitego seta rozegrała Anna Kaczmar (rozegranie + zagrywka) aż do stanu 24:22. Wtedy właśnie przytrafiły się jej dwa błędy z rzędu i gra toczyła się na przewagi. Seta skończyła Dorota Świeniewicz, która wykorzystała bardzo dobre rozegranie… Eleonory Dziękiewicz, środkowej, która już niejednokrotnie udowodniła, że wystawiać to ona umie wyśmienicie.

Druga partia bez historii 25:8 dla bielszczanek. Warto jednak wyróżnić Annę Kaczmar. Jej znakomite zagrywki spowodowały, że gospodynie objęły prowadzenie 8:0, a w tym okresie trener ekipy z Bratysławy skorzystał z dwóch czasów. Mało tego, nominalna druga rozgrywająca Aluprofu zakończyła tą partię asem serwisowym.Trzecia partia do stanu 8:8 bardzo wyrównana, później BKS osiągnął przewagę punktową i nie oddał jej do końca wygrywając do 22. Trener Igor Prielożny często zmieniał siatkarki tak, by wszystkie wzięły udział w tym spotkaniu i to mu się w pełni udało.

Między trzecim a czwartym setem, bo właśnie na tyle umówili się trenerzy, odbyło się wręczenie wyróżnień oraz kwiatów dla siatkarek, które reprezentowały nasz kraj na Mistrzostwach Europy oraz Uniwersjadzie. I tak na środek hali zostały poproszone Anna Barańska, Eleonora Dziękiewicz, Natalia Bamber oraz Anna Kaczmar i Berenika Okuniewska.

Po tym miłym akcencie siatkarki obu ekip rozegrały czwartą i ostatnią partię tego spotkania towarzyskiego. W niej od początku do końca warunki dyktowały zawodniczki miejscowego BKS-u i ostatecznie zwyciężyły 25:18, a w całym meczu trochę nietypowo 4:0.

Na pomeczowej konferencji prasowej zjawił się oczywiście trener Igor Prielożny oraz nowy kapitan bielskiej drużyny Anna Barańska.

Anna Barańska: Bardzo się cieszę, że dziewczyny nawet jak przegrywały to starały się gonić wynik tak, by zwyciężyć. Nie chcę obiecywać wyników, bo to jest sport. Mogę natomiast obiecać, że zrobimy wszystko by zaprezentować się jak najlepiej tylko umiemy. Oczywiście chcemy zdobyć złoto, a jeśli chodzi o nowy system wynagradzania to nie jestem jeszcze wtajemniczona, bo dopiero wróciłam z urlopu.

Igor Prielożny:Chciałbym bardzo podziękować zespołowi z Bratysławy za ten sparing, bo nam po dwóch turniejowych weekendach nie było łatwo znaleźć sparingpartnera. Również nasza dzisiejsza dyspozycja nie mogła być optymalna w związku z tymi turniejami. Szczerze mówiąc myślałem, że zostanie nam postawiony trochę większy opór, przecież tam grały cztery uczestniczki ME. Zwycięstwo cieszy i wydaje mi się, że dla kibiców było to dobre spotkanie.

Na zakończenie może jeszcze trochę statystyk, a to dzięki uprzejmości Jakuba Kreboka statystyka bielskiej drużyny.

Najlepiej punktujące:

Helena Horka – 17 pkt.
Eleonora Dziękiewicz – 16
Natalia Bamber – 10

Najlepiej blokujące:

Eleonora Dziękiewicz  – 6 pkt.
Helena Horka – 4
Berenika Okuniewska – 4

Asy serwisowe:

Anna Kaczmar – 4
Natalia Bamber, Helena Horka i Iwona Waligóra – po 2

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved