Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Organika Budowlani pokonała w sparingu Jedynkę

Organika Budowlani pokonała w sparingu Jedynkę

x - [stare] Budowlani Łódź

Siatkarki Budowlanych Łódź wygrały ostatni sparing przed rozpoczynającym się w najbliższy weekend rozgrywkami PlusLigi Kobiet. Rywalem łodzianek była Jedynka Aleksandrów Łódzki, która mimo różnicy klas bezlitośnie wykorzystała błędy gospodyń.

Pomimo faktu, że rozegrane spotkanie w hali Parkowa miało charakter towarzyski, należało współczuć licznie zgromadzonym na widowni łódzkim dziennikarzom. Opisanie meczu, w którym drużyna ekstraklasy pokonuje w pierwszym secie pierwszoligowego rywala do 15, by kolejnego seta przegrać w podobnym stosunku i za chwilę zrewanżować się rywalkom pozwalając na zdobycie zaledwie 7 punktów do łatwych nie należy. Mecz ten miał dać odpowiedź, w jakim stopniu siatkarki Organiki Budowlanych są przygotowane do debiutu w PlusLidze Kobiet, w którym łodzianki w niedzielę zmierza się z Muszynianką.

W pierwszym secie podopieczne trenera Wiesława Popika udowodniły, że różnica klasy rozgrywkowej pomiędzy oboma zespołami nie jest przypadkowa. Świetna gra Juli Szeluchiny na środku siatki, skuteczność Małgorzaty Niemczyk oraz szybkie wystawy Marty Pluty pozbawiły złudzeń beniaminka I ligi. Wszyscy spodziewali się więc jednostronnego widowiska i na trybunach rozległy się pytania o sens takie sprawdzianu. W drugim secie jednak role niespodziewanie odwróciły się. Siatkarki Jedynki zaryzykowały zagrywką, z którą ich bardziej doświadczone koleżanki zupełnie nie potrafiły sobie poradzić. Serwisy Agnieszki Wołoszyn, Katarzyny Buchalskiej czy Karoliny Michalkiewicz lądowały w parkiecie lub sprawiały tak wiele kłopotu przyjmującym Budowlanych, że wyprowadzenie skutecznej akcji było niemal niemożliwe. Podopieczne trenera Pawła Mikołajczyka pokazały, że ich zwycięstwo w ubiegłą sobotę w Chorzowie nie było dziełem przypadku i są w stanie nawiążą walkę nawet z silniejszymi przeciwnikami. – To tylko chwilowa niedyspozycja, normalnie przyjmują dużo lepiej – mówił drugi trener Budowlanych, Jacek Pasiński.

W trzecim secie w pierwszej szóstce pierwszoligowca na parkiet wyszły zmienniczki, które już nie potrafiły dotrzymać kroku Budowlanym. Poddenerwowane przegraną w drugim secie łodzianki bezlitośnie wykorzystywały wszystkie błędy rywalek wygrywając seta do 7. W czwartym secie do boju swoje rezerwowe posłał trener Wiesław Popik. W pierwszej szóstce wybiegła Anna Nowakowska jako rozgrywająca, a na środku siatki całkiem dobrze radziła sobie Sylwia Jasińska. Jedynka znów zagrała w najsilniejszym składzie i okazało się, że jest to godny przeciwnik dla rezerwowych Organiki. Po zaciętej końcówce i dwóch udanych akcjach Małgorzaty Niemczyk seta wygrały łodzianki 32:30, ale pracy przed niedzielnym spotkaniem z Muszynianką jeszcze trochę zostało. Materiału do przemyśleń z pewnością dostarczą statystyki przygotowane przez Oskara Kaczmarczyka, złotego medalisty mistrzostw Europy z reprezentacją Daniel Castellaniego.

Organika Budowlani Łódź – UKS Jedynka Aleksandrów Łódzki 3:1
(25:15, 14:25, 25:7, 32:30)

Budowlani: Teixeira, Szeluchina, Pluta, Koczorowska, Niemczyk, Zaroślińska, Ciesielska (libero) oraz Nowakowska, Kosek, Bryda, Jóźwicka i Jasińska
Jedynka: Michalkiewicz, Wołoszyn, Buchalska, Wiśniewska, Rajkowska, Olczyk, Korzycka (libero) oraz Blomberg, Możdżeń, Maryniak, Wankiewicz i Przepiórka