Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Rafał Murczkiewicz: Firmowym atutem staje się gra w kontrze

Rafał Murczkiewicz: Firmowym atutem staje się gra w kontrze

fot. archiwum

W miniony weekend siatkarki beniaminka I ligi - Trefla Sopot - rozegrały wyjazdowe spotkanie z Budowlanymi Toruń. Rywalki okazały się niezwykle gościnne, bowiem wygrały zaledwie jednego seta. Rafał Murczkiewicz, II trener Trefla, nie kryje zadowolenia z postawy zespołu.

Porażka w pierwszym secie na pewno nie wynikała z tego, że dziewczyny zlekceważyły przeciwnika. Po prostu przeciwko nam i na własnej hali zespół Budowlanych zagrał bez presji, bo za porażkę z nami nikt nie będzie torunianek rozliczał. Poza tym miały one bardzo dobrą, trudną i regularną zagrywkę. Do tego dobrze zagrały w ataku i bloku. My, po ustabilizowaniu przyjęcia, mogliśmy narzucić swój styl gry – zanalizował trener Murczkiewicz.

Kluczem do zwycięstwa było właśnie przyjęcie zagrywki i skuteczniejsza gra w bloku. Nasz zespół bardzo dobrze radził sobie w ataku, a naszym firmowym atutem staje się gra w kontrze. Poza tym, w tym meczu bardzo dobrze zagrało nasze prawe skrzydło, z którym przeciwniczki miały bardzo duże problemy.

Cieszymy się ze zwycięstwa i z tego, że możemy dopisać na nasze konto kolejne trzy punkty. Nie rozpatrujemy tego meczu pod kątem smutku z powodu przegrania seta. Trzeba pamiętać, że przeciwniczki też bardzo dobrze grają w siatkówkę i nie oddadzą nam punktów. Teraz skupiamy się już na najbliższych dniach i przygotowaniach do najbliższego meczu przeciwko KSZO Ostrowiec – zakończył II trener Trefla.źródło: treflsport.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved