Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Udany weekend młodych Gedanistek

Udany weekend młodych Gedanistek

Gedania Gdańsk

Jednostronnym widowiskiem były derby Gdańska w lidze wojewódzkiej juniorek. Gedania pewnie pokonała Olimpijczyka. Dobrze spisały się też młodziczki wygrywając inauguracyjny turniej z kompletem punktów oraz odnosząc wysokie zwycięstwa w każdym rozegranym secie.

Po przerwie spowodowanej kontuzjami udanie zaprezentowały się Natalia Kurnikowska i Małgorzata Łysiak . Już na początku gry gedanistki pokazały, kto będzie rządzić na parkiecie. Mecz otworzyły trzema punktami z rzędu. Potem przewaga Energi Gedanii systematycznie rosła 14:8, 21:10… Jeszcze łatwiej podopiecznym Grzegorza Wróbla przyszedł sukces w drugiej partii. Od remisu 1:1 nasza drużyna uciekła na 11:2, by następnie poprawić na 18:3 i 23:7!

Trochę walki było dopiero w trzeciej części gry. Olimpijczyk zdobył prowadzenie 1:0, a wyrównana gra toczyła się do 8:7 dla Energi Gedanii. Dopiero od tego wyniku na siedem kolejnych punktów gedanistek rywalki odpowiedziały tylko dwoma, a przy 22:11 było już 11 punktów różnicy. Z taką też przewagą drużyna Gedanii zdobyła tego seta.

Po kontuzji na boisku zameldowała się Natalia Kurnikowska i jej występ należy zaliczyć do udanych. Grała też inna rekonwalescentka, Małgorzata Łysiak. Również zaprezentowała się dobrze, choć występowała w mniejszym wymiarze czasowym. Mecz toczył się przy naszej przewadze. Tym samym można było sprawdzić różne warianty rozegrania akcji po przyjęciu i w kontrataku – ocenił trener Wróbel.

Było to trzecie zwycięstwo w tym sezonie Energi Gedanii bez straty seta. W czwartej kolejce gdańszczanki zagrają w hali przy ul. Kościuszki. W niedzielę, 25 października o godzinie 11.00 zmierzą się z Libero Starogard Gdański. Dla kibiców wstęp bezpłatny.

W niedzielę przy ul. Kościuszki zaprezentowały się trzy z czterech drużyn młodziczek przydzielonych do grupy A. Pauzowała drużyna UKS ZSO Rumia. Podopieczne Witolda Jagły bezwzględnie wykorzystały atut własnego parkietu. – Cały zespół zasługuje na pochwałę – podkreśla gdański szkoleniowiec.

Energa Gedania nie dała rywalkom cienia szans. Gdańszczanki pokonały EC Wybrzeże TPS Rumia I 2:0 (25:13, 25:10) oraz Olimpijczyka Gdańsk 2:0 (25:9, 25:12). O pechu może mówić tylko Sylwia Puza, która w pierwszym meczu doznała skręcenia stawu skokowego.

Najbardziej skuteczna była Dominika Mras, która nie tylko zdobyła najwięcej punktów, ale straciła zaledwie jeden punkt. Podobnie tylko jeden błąd w dwóch meczach popełniła grająca na libero Aleksandra Kaczyńska – wskazuje na liderki drużyny trener Jagła.

Każda drużyna w tej grupie będzie organizatorem jednych zawodów oraz w jednym turnieju będzie pauzować. Energa Gedania będzie mieć wolne za tydzień, gdy 25 października młodziczki zagrają w Rumi (gospodarz TPS). Gdańszczanki wrócą do rywalizacji na zawody numer trzy i cztery, które odbędą się odpowiednio 8 listopada w Rumi (gospodarz UKS) oraz 15 listopada w Gdańsku (gospodarz Olimpijczyk).

źródło: energa-gedania.pl