Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mecz już trwał, a kibice jeszcze stali po bilety

Mecz już trwał, a kibice jeszcze stali po bilety

Delecta Bydgoszcz

Na 15 minut przed rozpoczęciem meczu Delecta Bydgoszcz - Domex Tytan AZS Częstochowa przed „Łuczniczką" wiły się długie kolejki kibiców do dwóch otwartych kas. Gdy mecz już trwał, niektórzy jeszcze nie weszli do hali...

Kasy otworzyliśmy o 13.30 – mówił Janusz Zacniewski, menadżer, a jednocześnie kierownik zespołu Delecty. – Niestety, jak to kibice, niektórzy z nich o biletach pomyślało na ostatnią chwilę. A można je było spokojnie nabyć w tygodniu.

Wielu kibiców na trybunach zasiadło dopiero wtedy, gdy kończył się I set. Siatkarze Delecty wygrali go 25:23. Po trzech partiach Delecta prowadziła 2:1 i 19:16 w czwartej odsłonie. Wtedy jednak zaskoczyli goście, doprowadzili do tie-breaka, w którym prowadzili nawet 6:1, a potem 8:2 i wygrali mecz 3:2.

Bydgoszcz okazała się w niedziele gościnna dla przyjezdnych. Dzień wcześniej trener akademików z Częstochowy, Grzegorz Wagner, wziął udział w uroczystości nadania imienia Zespołowi Szkół nr 26 na Glinkach. Jej patronem został legendarny trener siatkówki Hubert Wagner, ojciec Grzegorza.