Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Kościańskie siatkarki niepokonane w tym sezonie gier

Kościańskie siatkarki niepokonane w tym sezonie gier

ligi polskie - III liga

Za zespołem z Kościana trzecie spotkanie w tym sezonie rozgrywkowym. Był to kolejny mecz i kolejne dwugodzinne emocje. Tym razem zawodniczki z Kościana okazały się lepsze od siatkarek z Wrześni. Do wygranej potrzebowały jednak tie - breaka.

Otwarcie meczu odbyło się po myśli gospodyń. Kościanianki zdobyły już na początku przewagę (11:4), jednak zaraz ją roztrwoniły pozwalając dojść przeciwnikowi na 11:10. Nastąpiła długa wymiana pomiędzy zespołami punkt za punkt. Akcje były pełne zagrań i pokazów umiejętności zawodniczek zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Dwupunktowa przewaga Orkana zdobyta pod koniec seta została utrzymana i z wygranego pierwszego seta mogły cieszyć się przyjezdne.

Drugi set zaczął się obiecująco. Kościanianki zdobyły przewagę 9:2. Jednak tym razem dyscyplina taktyczna i koncentracja w całym secie zespołu z Kościana powoduje, że zespół utrzymuje przewagę i pewnie wygrał seta 25:16.

Kolejny set to kolejny pokaz umiejętności "Kościanianki". Ataki Ganszczyk i Mazur siały spustoszenie, a kiwki Majchrzak wprowadzały zamieszanie u przeciwnika. Dwa przestoje po cztery punkty nie zmieniły faktu, że miejscowe wygrywały trzeciego seta równie pewnie jak drugiego 25:22.

W czwartym secie początek wygrany przez przyjezdne zadecydował o zwycięstwie. Zawodniczki z Wrześni od początku objęły prowadzenie, którego nie oddały już do końca seta wygrywając 25:19, i doprowadzając tym samym do tie – breaka.

W początkowej fazie decydującego seta minimalną przewagę zdobył zespół z Wrześni. Przy stanie 7:5 miejscowe odrobiły straty na stan 7:7, jednak na zmianę stron zespoły zeszły z jednopunktową przewagą zespołu z Wrześni. Po zmianie stron nastąpiła kolejna strata punktu przez "Kościaniankę", a stan 9:7 oddala zwycięstwo od miejscowego zespołu. Jednak urok siatkówki to nieprzewidywalność. W polu zagrywki staje Mierzyńska, która serią trudnych zagrywek zdobywa punkty lub pomaga koleżankom je zdobyć i na tablicy był zupełnie odmienny wynik 13:9. Po błędzie zawodniczek UKŻPS-u trener Cichocki wziął czas, aby uspokoić zmęczone i zdenerwowane zawodniczki. Ustalone zagranie nie przyniosła punktu za pierwszym razem. Druga próba była już skuteczna, a na tablicy był wynik 14:11 i trzy podejścia do zakończenia meczu. Pierwsza próba była nieudana i przy stanie 14:12 o czas kolejny raz poprosił trener Cichocki . Tym razem z powodzeniem rozegrane zagranie kończy mecz i z potyczki zwycięsko wyszedł zespół UKŻPS z Kościana wygrywając po raz trzeci w tym sezonie 3:2.

UKŻPS Kościan – LUKS "Orkan" Września 3:2

Za tydzień siatkarki UKŻPS jadą na wyjazdowe spotkanie na nieprzewidywalny teren do Poznania na mecz z miejscowym SKF. W tym sezonie zespoły SKF I UKŻPS w Poznaniu zagrały już raz. Wówczas lepszy był zespół SKF. Jednak tym razem zdecydowanym faworytem meczu będzie zespół UKŻPS Kościan. Czy faworyt meczu podtrzyma dobrą passę?, a może miejscowe siatkarki sprawią miłą niespodziankę swoim kibicom. Tego wszystkiego dowiemy się już w sobotę. Początek meczu w Poznaniu w hali CS Politechniki Poznańskiej w sobotę o godz. 16:00.