Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: Kolejne trzy punkty miedziowych

II liga mężczyzn: Kolejne trzy punkty miedziowych

x - [stare] Cuprum Lubin

Po znacznych ubytkach personalnych Orion Sulechów to już nie ten sam zespół, który w zeszłym sezonie był rewelacją ligi. W dzisiejszym pojedynku miedziowi nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem przyjezdnych.

Mecz rozpoczął się dość niespodziewanie, od prowadzenia gości 6:3, jednak wtedy na zagrywce w zespole CUPRUM MUNDO pojawił się Zbigniew Żurek i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 7:6. Od tego momentu na parkiecie istniał tylko jeden zespół, goście razili szczególnie bardzo słabą zagrywką, popełniali w tym elemencie bardzo dużo błędów lub to co przedostawało się na drugą stronę nie sprawiało naszym przyjmującym żadnych problemów. Po raz kolejny bardzo dobre zawody rozgrywał Adam Pietrzak, który idealnie przyjmował zagrywkę oraz raz za razem punktował na ataku. Pierwsza partia zakończyła się szybkim zwycięstwem do 14.

Tylko w drugim secie gra wyglądała momentami na wyrównaną, ale w końcówce lubinianie szybko zdobyli za sprawą Marcina Oczkowskiego kilka punktów blokiem i zakończyli tę partię zwycięsko do 21.

Trzecia odsłona to już tylko dobijanie coraz bardziej sfrustrowanych swoją słabą grą gości. W trzeciej partii za niesportowe zachowanie, uderzenie piką zawodnika gospodarzy, ukarany żółtą kartką został libero gości, Baumgarten. Ta sytuacja pokazała jak bardzo sulechowianie nie mogli poradzić sobie z własną słabością i dobrą grą gospodarzy. Miedziowi natomiast zdobywali punkty po mocnych atakach, na które goście nie mogli znaleźć recepty. Trzeci set zakończył się do 16 i Cuprum zainkasowało kolejny komplet punktów.

MKS Cuprum MUNDO Lubin – Orion Sulechów 3:0
(25:14; 25:21; 25:16)

Składy drużyn:
MKS Cuprum MUNDO Lubin: Zwierko, Sosiński, Oczkowski (k), Pietrzak, Żurek, Dykas, Kozar (libero) oraz Gulczyński, Kiwior, Malec, Kostecki iLewicki

Orion Sulechów: Janusz, Gańko, Olejniczak, Przybieg, Piątek, Pudzianowski (k), Baumgarten (libero) oraz Lickindorf, Myślicki Napieralski i Kołodziński