Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: Beniaminek liderem

II liga mężczyzn: Beniaminek liderem

AZS Akademicki Związek Sportowy

Siatkarze AZS UW są rewelacją rozgrywek grupy 3 II ligi. Pięć zwycięstw z rzędu musi wzbudzać respekt i szacunek wśród rywali. Po zwycięstwie w poprzedniej kolejce nad SKF Legia Warszawa 3:0, tym razem akademicy z Warszawy udali się na mecz do Ostrołęki.

Mecz rozpoczął się nie pomyśli graczy UW, pierwszego i drugiego seta przegrali kolejno do 18 i 20, jednak w następnych okazali się lepsi od rywali, w tie breaku ich dominacja nie podlegała dyskusji i wygrali go pewnie do 8.

Po pierwszych, „rozgrzewkowych" setach w zespole warszawskim zaczęła doskonale funkcjonować relacja blok-obrona, a po bardzo dobrym przyjęciu Michał Drabkowski nie miał problemów z rozrzuceniem bloku Pekpolu. Nie do zatrzymania były ataki Wojciecha Pytlarza, Jarosława Bączka i Adama Pempiaka ze skrzydeł i Adama Falkowskiego oraz Łukasza Szewczyka ze środka. W obronie dwoił się i troił Łukasz Michalak, wszystkie elementy funkcjonowały jak w dobrze działającej „maszynie".

W sobotę do Warszawy przyjeżdża vicelider z Radomia, zapowiada się pasjonujący mecz. Spotkanie odbędzie się w hali przy ul.Szturmowej 1/3 o godz.18.00.

Pekpol Ostrołęka – AZS UW Warszawa 2:3
(25:18, 25:20, 23:25, 23:25, 8:15)

AZS UW: Pempiak, Bączek, Drabkowski, Pytlarz, Szewczyk, Falkowski,  Michalak (libero) oraz Zackiewicz i Pietrasik