Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga mężczyzn: Nysanie nie mogą odnaleźć się w lidze

I liga mężczyzn: Nysanie nie mogą odnaleźć się w lidze

AZS Akademicki Związek Sportowy

Drugi mecz z rzędu na starcie rozgrywek I ligi mężczyzn przegrali siatkarze AZS-u PWSZ-etu Nysa. Tym razem nyska drużyna uległa u siebie, na własnym parkiecie Jokerowi Piła w czterech setach, 1:3. Nysanie wyraźnie nie mogą odnaleźć się w I lidze.

Akademicy, którzy pomimo spadku w poprzednim sezonie ostatecznie zostali przywróceni do rozgrywek, tym spotkaniem zainaugurowali ligę we własnej hali. W meczu z Jokerem podjęli walkę, jednak skuteczną tylko w pierwszej odsłonie. Pomimo nerwowej końcówki seta zdołali wygrać na przewagi do 26. W kolejnych partiach, pomimo ambitnej gry, podopieczni Romana Palacza za każdym razem musieli uznawać wyższość przyjezdnych. Najbliżej zwycięstwa i tym samym doprowadzenia do tie – breaka byli w czwartej odsłonie, ale wówczas to pilanie lepiej wytrzymali decydujące piłki i mogli cieszyć się z kompletu punków.

AZS PWSZ Nysa – Joker Piła 1:3
(28:26, 18:25, 20:25, 23:25)

AZS: Górski, Podgórski, Jarząbski, Domonik, Bułkowski, Piekarczyk, Krypel (libero) oraz Grabolus, Kisielewicz, Migdalski i Nalborski