Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet: Wygrana beniaminka na inaugurację

I liga kobiet: Wygrana beniaminka na inaugurację

x - [stare] UKS Jedynka Aleksandrów Łódzki

Bardzo udanie zainaugurowały pierwszoligowe rozgrywki siatkarki Jedynki Aleksandrów Łódzki. W sobotnie popołudnie spotkały się w Chorzowie z miejscowym Sokołem. Przed meczem nie dawano beniaminkowi zbyt wielu szans na korzystny rezultat.

Po zaciętej walce zawodniczki Jedynki wygrały jednak spotkanie 3:2. Zapisały tym samym na swoim koncie pierwsze dwa punkty w pierwszoligowej rywalizacji.

Początek spotkania to bardzo dobra gra zawodniczek Jedynki, zwłaszcza na na siatce i w obronie, z dobrze wprowadzaną piłką z pola zagrywki. Rozpoczęło się od 4:1 po bloku Karoliny Wiśniewskiej i przewaga szybko urosła do stanu 11:4 po asie serwisowym Agnieszki Wołoszyn. Chwilowy przestój w środku seta pozwolił chorzowiankom doprowadzić wynik do 14:13 dla Jedynki, ale to było wszystko na co było je stać w tej partii. Zawodniczki z Aleksandrowa uporządkowały grę i wygrały seta do 21.

Druga partia rozpoczęła się podobnie, jej finał był jednak inny. Po krótkim prowadzeniu siatkarki Jedynki oddały inicjatywę i nie udało się zmienić oblicza seta do jego końca. Sokół prowadził przez cały czas. Nie pomagały czasy brane przez trenera Pawła Mikołajczyka czy też zmiana Katarzyny Buchalskiej na Katarzynę Możdżeń. Po kilku błędach w komunikacji między zawodniczkami seta aleksandrowianki przegrały do 19.

Trzecia odsłona była wyrównaną do stanu 11:11. Od tego momentu zaczęła uwidaczniać się wyższość Jedynki i jej systematyczna przewaga. Karolina Olczyk umiejętnie kierowała grą koleżanek, równo dzieląc atak między skrzydła i środek siatki, często stawiając te piłkę na pojedynczym bloku. Znów dobrze funkcjonował blok i starannie mierzona zagrywka. Punkty zdobywały Agnieszka Rajkowska, Katarzyna Buchalska i Karolina Michalkiewicz . Ta ostatnia równie bardzo dobrze broniła w polu. Do końca seta nie było już żadnych wątpliwości, co do tego, kto dominuje na parkiecie. Goście wygrali do 15.

Czwarty set należał do najbardziej wyrównanych. Do końca nie można było przewidzieć, na którą stronę przechyli się szala zwycięstwa. Pod koniec partii zawodniczki Jedynki popełniły kilka drobnych błędów, szczególnie w obronie i gospodynie wygrały do 22.

Decydujący set to już popis dobrze usposobionych siatkarek beniaminka. Rozpoczęły od prowadzenia 1:0 po kolejnym udanym bloku Karoliny Wiśniewskiej, by po bardzo dobrej grze doprowadzić wynik do stanu 13:5. Bardzo dobrze broniła Sylwia Korzycka. Ostatni punkt na 15:8 atakiem z prawego skrzydła zapisała na swoim koncie Katarzyna Buchalska.

Według trenera Pawła Mikołajczyka, jego zawodniczki rozegrały poprawny mecz który przy odrobinie szczęścia można było wygrać nawet 3:1. Pracy wymaga jeszcze zgranie i wzajemne porozumiewanie się zespołu na boisku.

S okół Chorzów – Jedynka Aleksandrów Łódzki 2:3
(21:25, 25:19, 15:25, 25:22, 8:15)

Jedynka: Wiśniewska, Olczyk, Rajkowska, Michalkiewicz, Buchalska, Wołoszyn, Korzycka (libero) oraz Możdżeń