Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: „Energetyczni” wygrywają u siebie

I liga: „Energetyczni” wygrywają u siebie

MCKiS Energetyk Jaworzno

Siatkarze Energetyka Jaworzno wygrali przed własną publicznością z Morzem Bałtyk Szczecin 3:1. Przewaga gospodarzy była szczególnie wyraźna w trzecim secie, w którym to "Energetyczni" zwyciężyli 25:12. Po wygranej jaworzanie zajmują 6. miejsce w tabeli.

Początek spotkania należał do gości, którzy dzięki skutecznym blokom ataków Kuriana uciekli na trzy punkty. Po atakach Kaźmierskiego, Kozłowskiego i Fitrzyka gospodarzom szybko udało się odrobić straty, a nawet wyjść na kilkupunktowe prowadzenie. Trener gości – Zdzisław Gogol próbował zmienić obraz gry prosząc dwukrotnie o czas – przy prowadzeniu Energetyka 15:12 i 19:15. Nic to nie zmieniło, bo gospodarze konsekwentnie powiększali przewagę. Przy stanie 24:17 goście obronili trzy piłki setowe. By uspokoić zawodników trener Kreobok poprosił o czas. Po chwili autowo atakował Szopa i goście zanotowali 21 punkt. Chwilę potem ten sam zawodnik obił blok rywali i jaworzanie wygraliśmy pierwszą partię 25:21.

Dla odmiany początek drugiej partii należał do Energetyka. Kilkupunktową przewagę zespół stracił dopiero po serii fatalnych błędów w przyjęciu. Gdy goście uciekli na dwa punkty (15:13) trener "Energetycznych" poprosił o czas. Goście utrzymywali swoją przewagę, a na parkiecie w ekipie gospodarzy pojawili się Antosik oraz Gorzewski. "Energetyczni" przebudzili się dopiero w samej końcówce. Przy prowadzeniu gości 24:20 skutecznie atakowali Szopa i dwa razy Kurian. Trener gości w międzyczasie wykorzystał oba czasy. Przy stanie 23:24 to goście zdobyli kolejny punkt i wyrównali wynik meczu 1:1

Trzeci set – to prawdziwa demolka. Szczecinianie zaczęli źle – od 4:9 i zamiast odrabiać stratę, powiększali ją – przegrywając seta 12:25. Kolejna partia to poprawna gra Morza, ale tylko na początku. Szczecińscy siatkarze prowadzili już 15:13, ale potem powróciły błędy i przegrali do 20.

Energetyk Jaworzno – Morze Bałtyk Szczecin 3:1
(25:21, 23:25, 25:12, 25:20)

Energetyk: Szopa, Kaźmierski, Syguła, Kurian, Fitrzyk, Kozłowski oraz Rzędzicki (libero) oraz Antosik i Gorzewski
Morze: Doliński, Paśnik, Kaczorowski, Sylla, Michor, Glinka, Pachliński (libero) oraz Milczarek, Kulikowski, M. Paniączyk i Kwaśniak