Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Serafin: W Olsztynie zrehabilitujemy się za tę porażkę

Wojciech Serafin: W Olsztynie zrehabilitujemy się za tę porażkę

Delecta Bydgoszcz

Delecta Bydgoszcz spotkaniem z Domexem Tytan AZS Częstochowa inaugurowała rozgrywki Plusligi sezonu 2009/2010 we własnej hali, ale nie udało im się wygrać. - Przegraliśmy na własne życzenie - mówił po meczu Wojciech Serafin.

Prowadziliście w tym spotkaniu 2:1. Tak naprawdę można powiedzieć, że przegraliście wygrany mecz, bo była szansa na zwycięstwo i to nawet 3:0.

Wojciech Serafin: Dokładnie. Coś w tym czwartym secie się nie zazębiło. Nie udało się tej partii wygrać i w konsekwencji cały mecz. Prowadziliśmy wyraźnie w tym secie i myślę, że na własne życzenie to przegraliśmy. Ciężko mi na gorąco coś powiedzieć. Myślę, że przeanalizujemy ten mecz na pewno wspólnie i będziemy mogli więcej powiedzieć, ale na razie nie wiem, co nie wyszło.

Spodziewaliście się takiego oporu ze strony częstochowian?

Tak. Spodziewaliśmy się trudnego meczu. Częstochowa ma naprawdę bardzo dobrych, doświadczonych zawodników. Wiedzieliśmy, że będzie ciężko, ale naprawdę mogliśmy ten mecz wygrać, jak nie 3:0, to 3:1. Na własne życzenie go przegraliśmy.

W piątek zagracie na wyjeździe z AZSem UWM Olsztyn, który ma na swoim koncie dwie porażki. To będzie łatwiejszy mecz niż ten dzisiejszy?

Myślę, że nie, że to też nie będzie łatwy mecz. Olsztyn przegrał dwa spotkania i za wszelką cenę musi coś ugrać, szczególnie jeszcze u siebie grają mecz. Przegrali dwa na wyjeździe, pierwszy raz pokazują się przed własną publicznością. Na pewno nie będzie to łatwiejszy mecz, tak samo będzie to trudne spotkanie, ale mam nadzieję, że zrehabilitujemy się za dzisiejszą porażkę.

W poprzednim sezonie reprezentowałeś barwy Trefla, w tym przeniosłeś się do Delecty. Jak grało ci się w pierwszym spotkaniu ligowym przed bydgoską publicznością?

Bardzo fajna hala, bardzo dobra publiczność dzisiaj zgromadzona zresztą bardzo licznie na trybunach. Świetna atmosfera i na trybunach, na hali i w naszym zespole. Nie chciałbym jednak porównywać tych dwóch drużyn.

Z Wojciechem Serafinem rozmawiała Anna Falk (Strefa Siatkówki)