Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tuomas Sammelvuo: W tej lidze każdy mecz jest ciężki

Tuomas Sammelvuo: W tej lidze każdy mecz jest ciężki

Tuomas Sammelvuo

We wczorajszym meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle dość pewnie pokonała AZS Politechnikę Warszawską 3:0. Jak jednak podkreśla przyjmujący kędzierzynian, Tuomas Sammelvuo: - W tej lidze każdy mecz jest ciężki i trzeba się skupiać na każdej akcji.

Nie udało wam się wygrać u siebie w Kędzierzynie, ale udało się tutaj w Warszawie. Pierwsza wygrana w nowym sezonie na pewno cieszy?

Tuomas Sammelvuo:Oczywiście. Myślę, że w meczu przeciwko Bydgoszczy powinnyśmy byli wygrać tego czwartego seta, ale to już jest za nami. Podczas tego tygodnia uczciwie trenowaliśmy, wiedzieliśmy, że musimy być bardziej agresywni na boisku, w najważniejszych momentach nie dążyć do wygrania za wszelką cenę. Myślę, że zagraliśmy solidną siatkówkę.

Wygraliście z Politechniką w trzech setach, ale momentami rywal sprawiał wam kłopoty, zwłaszcza w końcówce pierwszej partii, kiedy zrobiło się po 23…

Bardzo ważne było wygranie pierwszego seta. Później już od połowy setów wychodziliśmy na prowadzenie i łatwiej było już wygrać. Jednak w tej lidze każdy mecz jest ciężki i trzeba się skupiać na każdej akcji, być cały czas skoncentrowanym.

Czy tak wyobrażałeś sobie polską ligę przed przyjazdem tutaj?

Tak, oczywiście. Polska liga jest dobra, a na mecze przychodzi mnóstwo ludzi. Fajnie się gra przy takiej publiczności.

Zeszły sezon ZAKSA zakończyła na czwartym miejscu. W tym sezonie pewnie będziecie celować wyżej?

Oczywiście, staramy się osiągnąć jak najwyższą lokatę, jak to tylko możliwe. Ja jednak zawsze podczas mojej kariery powtarzałem, że trzeba się koncentrować wyłącznie na następnym meczu i nie myśleć o niczym więcej. Teraz naszym celem jest mecz, który zagramy u siebie z Radomiem i to wszystko. Jeśli będziemy wychodzić na boisko, to z nastawieniem wygrania wszystkich spotkań. Pod koniec sezonu zobaczymy, gdzie zaszliśmy.

Jeszcze na koniec zapytam się o ogólne wrażenia. Jak ci się tutaj podoba?

Podoba mi się. Szczerze mówiąc nigdy nie miałem problemów w miejscach, w których byłem. Oczywiście dużo też zależy od danej osoby. Ja staram się teraz nauczyć języka polskiego. Rozumiem już całkiem sporo. Jak na razie mogę powiedzieć same pozytywne rzeczy.

*Rozmawiała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)