Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Woicki: Częstochowianie zagrali świetnie taktycznie

Paweł Woicki: Częstochowianie zagrali świetnie taktycznie

Paweł Woicki

To był drugi pięciosetowy bój Delecty Bydgoszcz w tym sezonie PlusLigi. Tym razem podopieczni Waldemara Wspaniałego musieli jednak uznać wyższość rywali. - Nie wiem, co się stało - przyznał po meczu rozgrywający Paweł Woicki.

Prowadziliście 2:1 i 19:16 w czwartym secie. Teoretycznie to wy powinniście cieszyć się dzisiaj ze zwycięstwa. Przegraliście wygrany mecz.

Paweł Woicki: Na pewno powtórzyła się sytuacja z zeszłego tygodnia, tylko tym razem to my byliśmy drużyną, która poniosła porażkę w takim meczu. Na pewno jest to przykre, ale trzeba grać i przygotowywać się do kolejnego spotkania.

W ubiegłym tygodniu wygraliście na wyjeździe 3:2, dziś jednak przed własną publicznością się nie udało. Co stało się w tym piątym secie, bo przez cztery sety graliście dobre zawody.

To zobaczymy. Pewnie będziemy analizować, co się stało. W tej chwili ciężko mi jest na gorąco to ocenić. Na pewno Częstochowa zagrała świetnie taktycznie tego seta i dlatego wygrali.

W piątek zagracie z AZS-em Olsztyn na wyjeździe. To będzie równie trudny mecz, jak ten dzisiaj?

Tak. Myślę, że jak każdy mecz w Pluslidze. Liga jest bardzo wyrównana i to spotkanie na pewno również będzie ciężkie.

To już tak na koniec: chciałeś zobaczyć na żywo Grand Prix na żużlu tu w Bydgoszczy. Udało Ci się pójść wczoraj na stadion Polonii?

Nie. Nie widziałem Grand Prix. Przygotowywałem się i odpoczywałem przed meczem. Było zimno, ciężko jest się wybrać. Może za rok.

Z Pawłem Woickim rozmawiała Anna Falk (Strefa Siatkówki)