Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Młodzieżowy turniej w Poznaniu

Młodzieżowy turniej w Poznaniu

Poznań

Młodziczki FKS Poznań wygrały ostatni turniej pierwszego etapu rozgrywek organizowany przez zespół Hetman Sobieski Poznań. Niespodzianką była wygrana FKS z ZSMS Poznań 2:1. Podopieczne trenera Marka Blaszki rozgrywki zakończyły na drugiej pozycji.

W pierwszym spotkaniu turnieju zawodniczki FKS Poznań pewnie pokonały Hetmana Sobieski Poznań 2:0. Emocje pojawiły się dopiero w drugim i trzecim spotkaniu turnieju.

W drugim meczu doszło do spotkania ZSMS Poznań z FKS Poznań. W dwóch poprzednich turniejach lepsze okazały się podopieczne trenerów Pauliny Sus i Marka Tuszyńskiego, które są aktualnymi mistrzyniami Wielkopolski. W trzecim turnieju zasłużenie zwyciężyły podopieczne trenera Marka Blaszki, które rozegrały jak dotąd najlepszy turniej. W pierwszy secie zawodniczki FKS Poznań zdominowały grę i pewnie wygrały do 12. Drugi seta wyglądał zgoła odmiennie i lepsze okazały się zawodniczki ZSMS. O zwycięstwie w spotkaniu zadecydował tie-break wygrany przez FKS 15:12.

W trzecim meczu zespół Hetmana Sobieski Poznań, który jak dotąd nie wygrał żadnego spotkania wysoko postawił poprzeczkę zawodniczkom ZSMS Poznań. Wygrana do 17 i 23 nie przyszła jednak im łatwo.