Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Marcel Gromadowski MVP w meczu francuskiej PRO A

Marcel Gromadowski MVP w meczu francuskiej PRO A

Marcel Gromadowski

W trzeciej kolejce francuskiej ligi PRO A zespół Marcela Gromadowskiego - Paris Volley - pokonał Stade Poitevin Poitiers 3:1. Polski atakujący zanotował na swoim koncie aż 23 „oczka", co zaowocowało tytułem najlepszego zawodnika spotkania.

Po czterech spotkaniach zespół Marcela Gromadowskiego zajmuje 4. miejsce w rozgrywkach francuskiej ekstraklasy mężczyzn. Polski zawodnik zdobył w spotkaniu z Poitiers 23 punkty, w tym 19 z ataku, trzy blokiem oraz jeden z zagrywki.

Spotkanie z Stade Poitevin w dwóch pierwszych partiach było wyrównane i obfitowało w efektowne akcje. Jednak w końcówkach kontrolę nad przebiegiem gry mieli siatkarze z Paryża i to oni po dwóch setach prowadzili 2:0. W trzeciej partie role się odwróciły, do głosu doszli zawodnicy Stade Poitevin Poitiers i wygrali dość wyraźnie 25:17. Kolegom Marcela Gromadowskiego udało się zakończyć spotkanie w czwartym secie, w którym bez większych problemów wyszli na kilkupunktowe prowadzenie i ostatecznie wygrali do 17.

Paris Volley – Stade Poitevin Poitiers 3:1
(25:21, 25:19, 17:25 25:17)

Paris Volley: Bazin (3 pkt.), Van Der Veen (10), Fischer (4), Bleuze (6), Antony (10), Gromadowski (23), Skorc (libero) oraz Balandzic, Novak (2) i Smreka (2)
Stade Poitevin Poitiers: Boula (3), Rouzier (14), Sol (8), Marechal (10), Kieffer (10), Brizard (6), Teixeira (libero) oraz Alpha (3) i Zopie (2)