Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Kubańczycy mistrzami strefy NORCECA

Kubańczycy mistrzami strefy NORCECA

NORCECA

Mistrzem strefy NORCECA została reprezentacja Kuby, która pokonała w finale zespół narodowy USA, tracąc zaledwie jednego seta. Oprócz tytułu mistrzowskiego zespół kubański wywalczył także bilet na Puchar Wielkich Mistrzów.

Dla Kubańczyków jest to 14. tytuł mistrzów strefy NORCECA. MVP turnieju został wybrany Wilfredo Leon, który w meczu finałowym poprowadził Kubę do zwycięstwa. Zdobył w sumie 24 punkty. Wśród Amerykanów najwięcej punktów zdobył Evan Patak, który zapisał na swoim koncie 14 "oczek".

Bardzo fajnie jest odnieść zwycięstwo nad taką ekipą jak Stany Zjednoczone, która ma świetną tradycję w siatkówce – powiedział Orlando Samuels.

Faworytami Pucharu Wielkich Mistrzów są Brazylijczycy, ale my przygotowujemy się na wielką walkę – dodał kapitan Kuby, Simon.