Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Jacek Kurzawiński: Możemy grać jeszcze lepiej

Jacek Kurzawiński: Możemy grać jeszcze lepiej

MKS Sudety Kamienna Góra

Po niedzielnym spotkaniu rozegranym awansem z Delic-Polem Norwidem Częstochowa, kilka słów o meczu i postawie swoich zawodników powiedział pierwszy szkoleniowiec MKS-u Sudetów Kamienna Góra - Jacek Kurzawiński.

Pierwsze przegrany set w tym sezonie, czy można było tego uniknąć?

Jacek Kurzawiński:Na pewno dałoby się tego uniknąć, mogliśmy wygrać 3:0. Dzisiaj w szatni przestrzegałem zawodników przed przegraniem seta. Widzieliśmy wczorajszy mecz częstochowian w Wałbrzychu i obawiałem się ich, to drużyna młoda i nieobliczalna. Wiedziałam, że kiedyś takie spotkanie nadejdzie, gdzie oddamy rywalom seta. Na szczęście to tylko jedna partia, niewiele brakowało, a moglibyśmy stracić punkty.

Sudety jeszcze w tym sezonie nie przegrały meczu. Czy czujecie presję ze strony kibiców, działaczy?

Kibice inaczej odbierają spotkania niż działacze. Fani cieszą się z naszych zwycięstw i kompletu punktów. Jednak przed moimi podopiecznymi jeszcze dużo pracy, nie grają tak, jak mogliby. Najważniejsze mecze dopiero przed nami w Bełchatowie ze Skrą i Burzą Wrocław, która tak jak my jeszcze nie przegrała żadnego spotkania. Dopiero te spotkania pokażą na co nas faktycznie stać i na ile jesteśmy przygotowani do gry o awans do I ligi.

Niepokojące jest to, że kamiennogórzanie mają bezpieczną przewagę, jednak popełniają kilka błędów z rzędu i tym samym doprowadzają do nerwowej końcówki. Tak było dziś, jak i środę w meczu z Rząśnią.

Taka jest właśnie siatkówka i błędy się zdarzają. Co mogą czuć zawodnicy z Rząśni, gdzie zepsuliśmy osiem zagrywek, popełniliśmy trzy proste błędy z rzędu, a mimo to przegrali całe spotkanie. Cieszę się, że wygrywamy. Lepiej tak wygrywać niż po pięknej i długiej grze przegrywać.

Dlaczego Bartosz Jerzyk został ściągnięty z boiska na początku meczu po zepsutej zagrywce?

Chciałem uniknąć bałaganu i nie powtórzyć sytuacji ze środowego meczu, gdzie musieliśmy odrabiać stratę do rywala.

* Rozmawiała Magdalena Rzepka (Strefa Siatkówki)