Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Trener Pekpolu po porażce składa rezygnację

II liga: Trener Pekpolu po porażce składa rezygnację

ligi polskie - II liga

Gra w niedzielę nie służy zawodnikom Pekpolu Ostrołęka. W 5. kolejce rozgrywek gr. 3 II ligi mężczyzn przegrali po tie-breaku z AZS UW Warszawa, mimo tego, że prowadzili już 2:0 po dwóch bardzo pewnie wygranych setach.

Pierwsze dwa sety w niczym nie zapowiadały porażki. Pekpol grał dobrze, ze środka bardzo skuteczny był Karol Szczygielski. Koszmar zaczął się w trzecim secie, gdy gospodarze przestali prezentować się już tak dobrze. Dwa minimalnie przegrane sety i klęska w tie-breaku spowodowały, że biało-czerwoni zapisali na swoim koncie tylko jeden punkt. W drużynie ostrołęckiej dobrze zaprezentował się wspomniany wcześniej Szczygielski oraz Lenc, który był dziś dużo skuteczniejszy niż w poprzednich meczach. W drużynie gości kapitalny mecz rozegrał atakujący Wojciech Pytlarz, który stanowił motor napędowy swojego zespołu.

Trener Andrzej Dudziec był bardzo zdenerwowany po porażce z AZS UW Warszawa, zapowiedział, że złoży rezygnację ze sprawowanej przez siebie funkcji. – Powiem szczerze, że mam już dość takiej współpracy z tymi zawodnikami – mówi szkoleniowiec ostrołęckich siatkarzy. – Ja mówię jedno oni, robią co innego. Na treningach wyglądało to zdecydowanie lepiej. Na zagrywkę aż było miło popatrzeć, a w meczu widzę tylko jakieś plasy. Nie będę użerał się dłużej z zawodnikami, którzy nie mają zamiaru realizować nałożonych przeze mnie planów. Właśnie piszę rezygnację z funkcji szkoleniowca i przekażę ją zarządowi – dodał tuż po meczu Andrzej Dudziec w wypowiedzi dla "Tygodnika Ostrołęckiego".