Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: Kolejna porażka AZS UAM Poznań

II liga mężczyzn: Kolejna porażka AZS UAM Poznań

x - [stare] AZS UAM Poznań

Wczoraj siatkarze z Poznania przegrali swój drugi mecz z rzędu w rozgrywkach ligowych. W sobotę ulegli w Sulęcinie miejscowej Olimpii 3:1. Nadal jednak zajmują trzecie miejsce w tabeli, wyprzedzając swojego wczorajszego rywala o jeden punkt.

Gdy drużyna ze stolicy Wielkopolski gładko wygrała pierwszego seta 25:16, mogło się wydawać, że goście łatwo zainkasują komplet punktów. Niestety były to miłe złego początki. Kolejne odsłony kończyły się bowiem zwycięstwami Olimpii. – Za szybko przyszło rozluźnienie – komentował później grający trener AZS UAM Damian Lisiecki . – Chyba uwierzyliśmy, że już nic złego nie może się wydarzyć. Pozwoliliśmy przeciwnikowi nabrać ochoty do gry i to się zemściło – dodał szkoleniowiec poznaniaków.

Lisiecki miał też trochę pretensji do arbitrów, którzy kilka razy w ważnych momentach podjęli problematyczne decyzje na korzyść gospodarzy. A przy bardzo wyrównanym i dramatycznym przebiegu kolejnych setów miało to spore znaczenie dla rywalizacji. – Ale nie chcę zwalać wszystkiego na sędziów, bo gdyby nie nasze rozluźnienie po pierwszym secie, to ich pomyłki nie miałyby znaczenia – mówi trener AZS UAM.

Olimpia Sulęcin – AZS UAM Poznań 3:1
(16:25, 25:22, 27:25, 25:23)