Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Zdecydowane zwycięstwo rumianek

I liga: Zdecydowane zwycięstwo rumianek

TPS Rumia

Drugi ligowy mecz i znów zdecydowane zwycięstwo rumianek. Siatkarki TPS-u wygrały na własnej hali z zespołem SMS Sosnowiec 3:0 o aktualnie zajmują drugą lokatę w tabeli I ligi kobiet - tuż za sąsiadami z Trójmiasta, Treflem Sopot.

Po długiej przerwie siatkarki TPS znów wyszły na parkiet w Rumi walczyć o ligowe punkty. Druga kolejka nowego sezonu to pojedynek z zespołem, który w ubiegłym roku sportowych zmagań uplasował się na jednej z ostatnich pozycji w tabeli. To jednak wcale nie oznacza, że zawodniczki, które przemierzyły blisko 600 km przyjechały, by oddać punkty bez walki. Widzowie obejrzeli zacięty mecz.

Rozpoczęło się od wyrównanej walki 5:4, 5:5 aż gospodynie przeszły do konkretów – 9:5. I tu od razu o czas poprosił trener przyjezdnych. Chwila wytchnienia i krótka rozmowa na wiele się jednak nie zdały. Dalej w grze przeważały gospodynie – 11:6, 13:8, 14:9. Rumianki prowadziły już 10 punktami- 19:9. Jednak przy stanie 20:10 sosnowieckie dziewczęta przebudziły się i zaczęły dopisywać punkty – 20:13, 21:15, 23:18. Zaczęło być nieco groźnie, ale podopieczne Jerzego Skrobeckiego dobiły do końcowego stanu – 25:20.

Drugi set rozpoczął się od drobnego prowadzenia Rumi – 2:0. Po chwili zrobiło się 2:2, a remis ciągnął się dobrych parę minut – 3:3, 4:4. Na chwilę TPS uciekł na małe prowadzenie – 6:4, 7:5. Chwila ta nie mogła trwać jednak zbyt długo i ponownie zawisł remis – 7:7, 8:8. To było jednak ostatnie groźne słowo przyjezdnych w tej części meczu – 12:9, 13:11, 16:13. Po tym stanie SMS przystąpił do gry przy błędnym ustawieniu na boisku za co do rumskiej puli dopisany zostały wręcz darmowy punkt. Końcówka meczu to już trzy do siedmiu punktów przewagi gospodyń – 19:16, 23:16, 25:19.

Ostatnia część sobotniej rywalizacji miała na początku prawie identyczny przebieg co drugi set – 2:0, 2:2, 4:4, 7:5, ale to by było na tyle jeśli chodzi o podobieństwa. Rumianki odskoczyły na trzy oczka – 8:5 po czym straciły te trzy punkty – 9:9, 12:12. Na szczęście udało się wziąć podstępem rywala z Sosnowca i objąć drobne powadzenie – 15:12. Ponownie przerwa dla gości i tylko jeden punkcik zostaje dopisany do konta SMS-u – 15:13. Następnie TPS odskakuje – 18:15, 20:15. To jednak nie mogło zakończył się tak przyjemną sielanką a SMS zdołał wyrównać w tak ważnej chwili – 20:20. Niebezpieczny stan na tablicy wyników i przerwę w grze tym razem zażądał Jerzy Skrobecki co zaowocowało słodką końcówką – 25:21.

Po zakończonym meczu ligowe spotkanie zespołu SMS Sosnowiec skomentował trener Wasilkowski:Przyjeżdżając do Rumi spodziewaliśmy się dobrej gry naszego zespołu. Ja nie patrzę jak gra przeciwnik. Koncentruje się na naszym zespole, naszych poczynaniach, na to jak dziewczęta reagują na następujące sytuacje. W sobotę Rumia wygrała z nami aż 3:0. W rundzie rewanżowej może być odwrotnie. Ja moich dziewcząt uczę czytać gry, rozwiązywać sytuacje na boisku, a przede wszystkim uczę walki. Zawsze jak wychodzi się na boisko liczy się, że będzie zwycięstwo. Nie można powiedzieć, że przyjechaliśmy taki kawał drogi aby tylko dobrze walczyć a punkty oddać za darmo. Jeśli robota będzie dobrze wykonana to zwycięstwo przyjdzie z czasem.

TPS Rumia – SMS PZPS I Sosnowiec 3:0
(25:20, 25:19, 25:22)

Po meczu powiedzieli:

Małgorzata Lubera: Wygrałyśmy mecz za trzy punkty, gra była troszeczkę lepiej poukładana niż tydzień temu. Było jeszcze kilka takich akcji, że nie jesteśmy zgrane dobrze z Anią, bo trenujemy od niedawna, no ale wierzę, że z biegiem czasu wszystko będzie dobrze.

Kinga Kasprzak:Na pewno było to dość ciężkie spotkanie, z racji tego, że grałyśmy w takim składzie czyli z nową rozgrywającą, a nie gramy z nią dosyć często na treningach. Ogólnie spotkanie wyglądało dobrze, tylko troszeczkę za dużo własnych takich prostych błędów popełniałyśmy w piłkach sytuacyjnych i nie zdobywałyśmy punktów. (…) W poszczególnych fragmentach, jeżeli jest dobre przyjęcie, to jest gra środkiem, jest prawe skrzydło, także wszystko wydaje mi się zmierza ku dobremu. Mam nadzieję, że w następnych spotkaniach będzie jeszcze lepiej.

Małgorzata Skorupa:Cieszy wynik, bo trzy punkty zostały w Rumi. Kibice tutaj też się spisali, także cieszymy się bardzo z tego zwycięstwa.