Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet: Kolejne trzy punkty Chemika Police

I liga kobiet: Kolejne trzy punkty Chemika Police

x - [stare] Chemik Police

Siatkarki Chemika Police po zaciętym spotkaniu pokonały Legionovię Legionowo 3:1 i zainkasowały kolejne trzy punkty do ligowej tabeli. Beniaminek z Legionowa, choć ambitnie walczy pozostaje na razie z zerowym dorobkiem.

Spotkanie stało na naprawdę niezłym poziomie. Pełno było bardzo długich akcji, obron wywołujących brawa publiczności. Obie ekipy starały się grać bardzo trudną zagrywką utrudniając przeciwniczkom grę. Nie brakowało też dyskusji z arbitrami, szczególnie ze strony przyjezdnych.

Pierwszy punkt w meczu zdobyły podopieczne Roberta Kupisza. Ale kilka minut później na kilka oczek odskoczyły już gospodynie, kiedy to dobrze w polu zagrywki spisywała się kapitan Justyna Raczyńska , a jej koleżanki skutecznie kończyły kontrataki. Po udanej kontrze Natalii Matusz i wykorzystaniu piłki przechodzącej przez Magdalenę Soter tablica pokazywała wynik 6:2. Natychmiast o czas poprosił szkoleniowiec gości, po którym Matusz wyrzucając kontrę w aut podarowała rywalkom trzeci punkt, a po chwili z zagrywki zapunktowała Duda i było 6:4. Kilka minut później było już 10:5, a w roli głównej wystąpiła Katarzyna Bury . Ta siatkarka najpierw skończyła atak, następnie popisała się piekielnie mocną punktującą zagrywką, a zaraz potem po kolejnej mocnej zagrywce skończyła kontrę. Niedługo potem miała miejsce piękna, długa akcja, którą zakończyła Ewa Kwiatkowska przebijając piłkę palcami na drugą stronę, tak, że rywalki nie potrafiły tego podbić. Zrobiło się 12:6 dla gospodyń i o drugą przerwę poprosił Robert Kupisz. Po niej siódme oczko zdobyła Małgorzata Sikora. Chwilę potem znów dała o sobie znać policka zagrywka, kiedy to asem popisała się Kwiatkowska. Kilka minut później w pole zagrywki powędrowała Marta Wrzesińska i jej dobre zagrywki pozwoliły na minimalne odrobienie strat. Po udanej kontrze Trojnar było 16:11, ale za chwilę po dwóch kolejnych atakach dobrze grającej Bury było już 18:11. Niedługo potem, po pojedynczym bloku Kwiatkowskiej w polu zagrywki stanęła właśnie Bury i została tam prawie do końca seta. Jej świetne zagrywki albo dawały bezpośrednio punkt, albo pozwalały na wyprowadzenie kontry. Jedna z punktowych zagrywek tej siatkarki dała wynik 24:13 i piłkę setową. Rywalkom udało się jeszcze w końcówce odrobić parę punktów, ale udany atak Kwiatkowskiej na środku zakończył partię wynikiem 24:17.

Drugą odsłonę meczu trener gości postanowił rozpocząć z Trojnar, która wcześniej zmieniła Sikorę. Rozpoczęła się ona od dwupunktowego prowadzenia siatkarek Mariusza Bujka, po dwóch mocnych atakach Bury . Jednak kilka minut później to Kinga Baran i spółka prowadziły już czterema oczkami. Po bloku na Bury było już 9:5 dla gości. Natychmiast o czas poprosił szkoleniowiec Chemika, po którym mocnym atakiem ze środka popisała się Kwiatkowska , która następnie zepsuła zagrywkę. Ten element nie funkcjonował już jej i koleżankom tak dobrze jak w pierwszym secie. Przyjezdne za to poprawiły serwis i kilka minut później dobra, mocna zagrywka Marty Wrzesińskiej pozwoliła odskoczyć jeszcze bardziej, kiedy to po bloku na Bury było już 14:8. Na pewno ozdobą środkowej części seta była kolejna piękna, długa akcja, którą udanym atakiem na lewym skrzydle zakończyła Justyna Raczyńska. Po tej akcji tablica pokazywała wynik 18:14 dla gości. Policzanki próbowały jeszcze odrabiać straty wzmocniły zagrywkę, ale bardzo często myliły w kontrataku. Po bloku na Soter i jednej z wielu przedłużonych akcji było już 22:15. Beniaminek z Legionowa do końca kontrolował już przebieg seta i ostatecznie wygrał do 19.

Trzeciego seta trener Mariusz Bujek postanowił rozpocząć z Katarzyną Ciesielską na rozegraniu, która w poprzedniej odsłonie nieźle wprowadziła się do gry zmieniając Joannę Pomykacz. Już na początku partii źle poczuła się kapitan Legionovii Kinga Baran i musiała opuścić boisko, na które, mimo iż bardzo chciała nie wróciła już do końca meczu. Od pierwszych piłek trwała zacięta walka, żadnej z ekip nie udało się wyraźnie odskoczyć. Dopiero przy stanie 10: 8 dla Chemika dwie dobre zagrywki wykonała Kwiatkowska i po asie, a następnie udanej kiwce na kontrze Raczyńskiej było 12:8. Następnie obie ekipy zdobywały punkty dwupunktowymi miniseriami. Wkrótce przewaga Katarzyny Bury i koleżanek wzrosłą do sześciu oczek, kiedy to po błędzie Trojnar , asie Raczyńskiej i bloku Soter zrobiło się 18:12. Trzynasty punkt sprezentowała rywalkom Raczyńska psując zagrywkę. Do końca seta gospodynie spokojnie kontrolowały grę i udana kiwka Raczyńskiej dała piłkę setową na 24:19, a następnie na atak Małgorzaty Sikory odpowiedziała Katarzyna Bury i było 25:20.

Czwarta i jak się potem okazało ostatnia partia była najbardziej zacięta. Od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęły ją gospodynie, ale trzy kolejne błędy siatkarek Mariusza Bujka dały wynik 3:2 dla Legionowa. Niedługo potem udanym blokiem popisał się duet Soter/Bury i to Chemik prowadził 5:4, a za chwilę Bury skończyła kontrę, pomyliła się Trojnar i było 7:4 dla policzanek. Kilka minut później było już jednak 10:8 dla gości po błędach Chemika, a niedługo potem 15:11 po asie Sikory . Gospodynie rzuciły się do odrabiania strat i wkrótce na tablicy widniał już remis po 16, a zaraz potem 17:16 dla Chemika. Dobrze funkcjonował blok, libero Katarzyna Ostrowska solidnie pracowała w obronie, a jej koleżanki wykorzystywały kontry. Punktowy serwis Magdaleny Soter dał policzankom prowadzenie 19:17, a zaraz potem kontra Kwiatkowskiej 20:17. Ambitnie walczące siatkarki z Legionowa starały się jeszcze odrabiać straty. Udało im się dzięki punktowemu blokowi i błędom gospodyń doprowadzić do remisu po 23. Natychmiast jednak dwukrotnie zadziałał policki blok i set skończył się wynikiem 25:23 dla Chemika, który tym samym zapisał sobie kolejne trzy punkty do ligowej tabeli.

Chemik Police- Legionovia Legionowo 3:1
(25:17,19:25,25:20,25:23)

Chemik Police: Pomykacz, Bury, Matusz, Raczyńska, Soter, Kwiatkowska, Ostrowska( libero) oraz: Ciesielska, Kuchczyńska, Kazaniecka

Legionovia Legionowo: Laskowska, Duda, Kupisz, Baran, Sikora, Wrzesińska, Góralczyk( libero) oraz: Trojnar, Cabaj, Wachowicz