Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Dorota Świeniewicz: Ten Memoriał jest bardzo potrzebny

Dorota Świeniewicz: Ten Memoriał jest bardzo potrzebny

fot. archiwum

W pierwszym dniu Memoriału im. Agaty Mróz-Olszewskiej zwycięstwa odniosły ekipy BKS  Bielsko-Biała oraz Muszynianki, które zmierzą się dziś w finale. Jak zgodnie podkreślali zawodniczki i trenerzy obu drużyn, tego typu turnieje są bardzo potrzebne.

Dorota Świeniewicz (BKS Aluprof Bielsko-Biała): – Ten Memoriał jest bardzo potrzebny, chcielibyśmy żeby ludzie zrozumieli jak ważne jest oddawanie krwi. Chciałabym z tej strony zachęcić wszystkich do oddawania krwi, jest to naprawdę bardzo ważne, a niejednokrotnie może komuś uratować życie.

Z drugiej strony jest nam niezmiernie przykro, że jest to Memoriał naszej koleżanki, z którą grałyśmy w klubie, w reprezentacji- na jednym boisku. Tak naprawdę wynik sportowy i widowisko nie są tak ważne, jak to że przychodzą ludzie, którzy doskonale się bawią i wspominają Agatę, która była wspaniałym człowiekiem i świetną siatkarką.

Zagrałyśmy z ekipą z Hiszpanii, dobrze, że reprezentant tego kraju przyjechał, bo właśnie w Hiszpanii Agata grała ostatni sezon. Fajne jest to, że ludzie pamiętają, że ona tam była i że przyjechali aby dla niej zagrać.Igor Prielożny (trener BKS Aluprof Bielsko-Biała): – Cieszę się, że sytuacja w Polsce trochę się zmienia, że możemy uczestniczyć w tego typu turniejach, a nie przygotowywać się grając tylko z klubami z Polski, bo tego było już za dużo.

Do tego dochodzi ten turniej w Katowicach, kiedy przyjechały dwa zespoły z zagranicy i patrząc na nasze przygotowania do sezonu była to idealna okazja aby się sprawdzić.

W dzisiejszym meczu wszystkie zawodniczki wyszły na boisko, z czego jestem zadowolony. Oczywiście rywal mógł być mocniejszy, być może ta hala zrobiła na nich wrażenie. Z tego punktu widzenia szkoda, że mecz nie był bardziej wyrównany, ale dla nas każdy wynik 3:0 się liczy i na pewno jest to wynik internacjonalny. Palma Volley Mallorca jest vice-mistrzem Hiszpanii, co także jest pozytywnym elementem tych przygotowań.

Ten turniej miał duże znaczenie również dla publiczności i celów charytatywnych, należy podkreślić, że takich akcji, jak dzisiejsza z promocją oddawania krwi w Polsce jest sporo i wszystkie mają duży oddźwięk, co zasługuje na uznanie.

Sylwia Pycia (MKS Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna): – Tego typu turniej jest czymś fantastycznym, cieszymy się że możemy tutaj grać i jednocześnie wspierać fundację, zachęcać ludzi do tego aby oddawali krew i chcieli zostać dawcami szpiku. Czujemy się zaszczycone, że zostałyśmy tutaj zaproszone.

O meczu można powiedzieć, że było to spotkanie dwóch nieznających się klubów: ani my nie znałyśmy Rijeki, ani Rijeka nie znała nas. Na początku spotkania było różnie, Chorwatki walczyły, broniły ale nie udało im się stawić nam jakiegoś większego oporu. Razem trenujemy od około tygodnia, dlatego dla nas był to też kolejny mecz, w którym mogłyśmy się zgrać jako drużyna.

Marta Solipiwko (MKS Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna): – Są to pierwsze nasze mecze w tym sezonie, tak naprawdę same jeszcze nie wiemy jakiej gry możemy się po sobie spodziewać. Pierwsze nasze mecze i pierwsze wygrane 3:0, chociaż jak było widać po drugim secie zawodniczki z Rijeki trochę nas też pomęczyły. Za tydzień rusza liga, my dopiero się poznajemy, więc każdy mecz jest niezwykle ważny.

Jutro czeka nas kolejny mecz z BKS Bielsko-Biała , nie miałyśmy okazji zobaczyć dzisiejszego meczu Bielska, ale grałyśmy z nimi w zeszłym tygodniu więc wiemy czego oczekiwać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved