Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gacek: To będzie niezwykle ciężki sezon dla Skry

Piotr Gacek: To będzie niezwykle ciężki sezon dla Skry

x - [stare] Piotr Gacek

- Stracony set w Wieluniu niektórzy odebrali jako wielką sensację. Niedługo dojdzie do tego, że ludzie będą mieć do nas pretensje, że wygraliśmy tylko 3:0, a nie na przykład 4:0. Powoli to graniczy z absurdem - uważa Piotr Gacek, libero PGE Skry.

Jaki to będzie sezon dla PGE Skry? O zdobyciu mistrzostwa Polski nie ma sensu wspominać, bo to nie robi już na nikim większego wrażenia. Teraz wszyscy oczekują od Was sukcesu w Europie.

Piotr Gacek:Wbrew pozorom to będzie niezwykle ciężki sezon dla Skry. Mimo że nasz zespół składa się praktycznie z samych mistrzów Europy, to nie jest powiedziane, że wygramy Ligę Mistrzów, Puchar Polski i zdobędziemy mistrzostwo. Oczywiście chcemy, aby tak się stało, ale zdajemy sobie sprawę, jak trudne to będzie zadanie. Rozegramy bardzo dużo meczów. Tak naprawdę to do świąt Bożego Narodzenia mamy zapchany kalendarz. Kiedy jeszcze do tego dojdą występy w europejskich pucharach, to będziemy chyba grać dzień po dniu. Ale absolutnie się tym nie przejmujemy. Mamy przecież bardzo dobry skład, a także jesteśmy świetnie przygotowani fizycznie. Będzie dobrze.

A presja? Na tak galaktyczną Skrę wszyscy będą się dodatkowo sprężać. A każdy przegrany przez Was set będzie traktowany jako wielka niespodzianka, nie mówiąc już o porażce. To graniczy z szaleństwem?

Ale już tak się dzieje. Stracony set w meczu z Siatkarzem Wieluń przez wielu był traktowany jako sensacja. A przecież tego dnia nasi rywale zagrali naprawdę bardzo dobrze. Jednak już się do tego przyzwyczailiśmy. W końcu jesteśmy jedną z najlepszych drużyn na świecie. Zdaję sobie sprawę, że zwycięstwo z tak wielkim klubem jak Skra smakuje niezwykle wyjątkowo. A wracając do presji na nasz zespół: rozumiem, że zwycięstwo nad Siatkarzem nie zrobiło na nikim żadnego wrażenia. Musieliśmy wygrać i to zrobiliśmy, ale tak sobie pomyślałem, że niedługo jak zaczniemy wygrywać po 3:0, to niektórzy będą mieć pretensje, że nie wygraliśmy na przykład 4:0! Oczywiście teraz żartuję, ale naprawdę czasami to jest coś strasznego i odnoszę wrażenie, że powoli dochodzi to do jakiegoś absurdu. Jesteśmy profesjonalistami i staramy się na takie uszczypliwości nie zwracać większej uwagi.

W listopadzie zagracie w klubowym Pucharze Świata. Nie obawia się Pan, że występ na tym turnieju odbije się na Waszej formie?

Wcale tak nie uważam. Naprawdę jesteśmy bardzo dobrze przygotowani i nie powinno być żadnych problemów. Na turnieju w Katarze będą trochę inne zasady. Tak naprawdę nie wiem, jaki to ma sens, ale już trudno, niech będzie. Na pewno nie jedziemy tam, aby odbyć tej imprezy, ale odegrać znaczącą rolę. Dla takiej drużyny jak Skra oznacza to tylko jedno – zwycięstwo.

W sobotę zagracie z Resovią. To drużyna, która ze wszystkich w Polsce powinna mieć największy kompleks Skry. Wie Pan dlaczego?

Jeśli dobrze pamiętam, to przez ostatnich pięć sezonów rzeszowianie wygrali ze Skrą chyba dwa lub trzy sety.

Trzy…

No właśnie. Ale drużyna z Rzeszowa z sezonu na sezon jest coraz silniejsza. Gra zdecydowanie lepszą siatkówkę i na pewno będzie jednym z naszych najgroźniejszych rywali. Pierwszy mecz z Jadarem Radom pokazał, że nasi najbliżsi rywale są bardzo dobrze przygotowani. Czeka nas naprawdę bardzo ciężka przeprawa. Może nie chcę powiedzieć, że kiedyś musi być ten pierwszy raz i w sobotę przegramy z Resovią, ale nie możemy ciągle patrzeć na statystyki ostatnich spotkań z tym zespołem. Jeśli będziemy się sugerować tym, że w ciągu ostatnich pięciu lat wygraliśmy wszystkie mecze, to na pewno nie podejdziemy do tego spotkania odpowiednio zmobilizowani. Gramy już na tak wysokim poziomie, że o spotkaniach, które już rozegraliśmy, powinniśmy jak najszybciej zapomnieć. Liczy się tylko przyszłość. A co będzie, jeśli w sobotę rzeszowianie będą w wysokiej formie i wszystko im będzie wychodziło? To jest tylko sport.