Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga niemiecka: Kolejna wygrana VFB Friedrichshafen

Liga niemiecka: Kolejna wygrana VFB Friedrichshafen

VfB Friedrichshafen

W pierwszym meczu trzeciej kolejki ligi niemieckiej siatkarze prowadzeni przez trenera Moculescu pokonali na wyjeździe zespół Artura Augustyna - eviso Düren 3:1. Było to już trzecie zwycięstwo VFB Friedrichshafen w tegorocznych rozgrywkach Bundesligi.

Dość niespodziewanie zaczął się pierwszy set, ponieważ goście, którzy byli skazywani na porażkę w trzech partiach z wielokrotnym mistrzem Niemiec, objęli prowadzenie. Gospodarze, wspierani przez sporą grupę kibiców wygrali bardzo pewnie pierwszą odsłonę meczu 25:21 i objęli prowadzenie w całym meczu 1:0. Zdecydowanym liderem klubu z Dürren w pierwszej partii był Christian Dünnes, który kończył bardzo trudne piłki.

Drugi set wyglądał znacznie inaczej, zawodnicy z Friedrichshafen zdecydowanie mocniej zaczęli zagrywać, przez co lider eviso – Dünnes coraz częściej zaczynał popełniać proste błędy. Podopieczni Svena Antona grali coraz słabiej, a na drugiej przerwie technicznej na tablicy świetlnej widniał wynik 16:10 dla F’shafen. Po krótkiej przerwie kolejne punkty dla swojego zespołu dorzucił Geogrg Grozer , który zdobył trzy punkty bezpośrednio z zagrywki. Głównie dzięki temu goście wygrali drugą odsłonę meczu 25:15.

Trzeci set przebiegał podobnie jak poprzedni. Podopieczni Steliana Moculescu wykonywali trudną zagrywkę, przez co zawodnicy z Dürren mieli ogromne problemy w przyjęciu oraz wyprowadzeniem skutecznego ataku. Gospodarze zdobyli zaledwie 16 punktów w trzeciej partii.

Czwarta odsłona spotkania rozpoczęła się od bardzo wyrównanej gry. Gospodarze zaczęli coraz mocniej zagrywać, a Artur Augustyn zdobywał punkty. Walka toczyła się cios za cios, a o zwycięstwie w meczu zadecydowała końcówka, którą lepiej wytrzymali zawodnicy F’shfen. Warto dodać, że Augustyn w całym spotkaniu zdobył 8 punktów, natomiast najlepszy zawodnik z jego drużyny, Christian Dünnes – 15 . Natomiast w drużynie przeciwnej najwiecej punktów zdobył Georg Grozer .

eviso Dürren – VFB Friedrichshafen 1:3
(25:21, 15:25, 16:25, 23:25)

VFB Friedrichshafen: Lima (15), Böhme (3), Grozer (20), Lukianetz (3), Jose (10), Tichacek (1), Rosic (libero) oraz Geiger (8), Fromm, Kampa, Gontariu i Bauer (4)

evivo Düren: Augustyn (8), Umlauft (5), Wiederschein (1), Dünnes (15), Mayer (10), Verschuren (3), Kohl (libero) oraz Reinaerts, Kühner (4) i Isaak (2)