Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Murek: Częstochowa jest najważniejsza

Dawid Murek: Częstochowa jest najważniejsza

fot. archiwum

Śmiało można powiedzieć, że Dawid Murek to żywa legenda drużyny AZS Częstochowa. Pod Jasną Górą spędził sześć sezonów i poprowadził drużynę "medalików" do wielu zwycięstw i medali. Po kilku latach postanowił wrócić.

Skra Bełchatów mistrzowie Polski, jedna z najlepszych drużyn w Polsce, czy nie odczuwa Pan braków w częstochowskiej drużynie?

Nie. Ja to traktuję jako kolejne wyzwanie. Dla mnie to jest teraz najważniejsze, że gram w Częstochowie. To co było w Bełchatowie to już jest historia. Na pewno miło wspominam Bełchatów bo wiadomo, że zdobyliśmy razem mistrzostwo Polski, Puchar Polski . Także na pewno będę miło wspominał Bełchatów. Teraz jest kolejny etap mojej pracy. Częstochowa jest teraz najważniejsza.

Jak został Pan przyjęty w częstochowskim klubie?Myślę, że bardzo miło, kibice mnie przywitali, bo chyba to jest najważniejsze. Po latach wróciłem do Częstochowy. Kiedyś obiecałem też kibicom, że wrócę, także dotrzymałem słowa. Jestem w Częstochowie i cieszę się, że gram tutaj.

Jest Pan doświadczonym zawodnikiem, udziela Pan rad młodszym kolegom z zespołu?

Na pewno tak, zdarzają się takie momenty gdzie trzeba jakiś wskazówek udzielić. Ale najważniejszym człowiekiem jest od tego trener, aby te wskazówki udzielać i to jest najważniejsze. My wiadomo musimy się traktować przede wszystkim jak koledzy. Gramy razem i chyba to jest najważniejsze.

Oprócz Pana i kilku nowych zawodników, pojawił się nowy trener Grzegorz Wagner. Jak układa wam się współpraca?

Ja miałem przyjemność z trenerem grać jeszcze w reprezentacji Polski . Także ja miałem tą okazję właśnie, nabierać doświadczeń jako młody zawodnik. Grałem właśnie z tym trenerem . Na pewno dla niego jest też to nowość, bo jest trenerem, debiutuje można powiedzieć w naszej Plus Lidze. Wcześniej był trenerem w lidze niższej. Dla niego też jest to jakieś wezwanie i nowe doświadczenie, ale myślę, że pomału będziemy się jakoś docierać nawzajem. Dla niego też jest to ważne żeby poukładać ten zespół, bo dużo jest młodych zawodników, a na pewno trzeba jakoś wiedzieć, jak dotrzeć do tych młodych zawodników, bo do doświadczonych zawodników nie trzeba takiej dużej mobilizacji, żeby można się jakoś dogadać. Do młodych jednak trzeba więcej cierpliwości.

Jak pokonać Delectę Bydgoszcz?

Na pewno będzie to duży problem , bo oni grają przed własną publicznością i też są po wygranej po pierwszej kolejce i to z dobrym przeciwnikiem, z Kędzierzynem. Także na pewno będzie ciężko, bo tam przyjdzie dużo ludzi. To będzie pierwszy ich mecz u siebie. Tak naprawdę będą zaczynać sezon przed własną publicznością. Tam przyjdzie dużo ludzi około 6-7 tysięcy, także to będzie inna atmosfera niż tutaj w Częstochowie, ale jedziemy i będziemy walczyć. Dla nas najważniejsze jest to, aby grać jak najlepiej i aby młodzi zawodnicy cały czas coś czerpali z tego. Doświadczenie jest bardzo potrzebne, im więcej gier, więcej takich spotkań, to myślę że wszystko będzie szło w dobrym kierunku.

Przed nami długi sezon. Gra na trzech frontach, jak ona się przedstawia w Pana oczach?

– Długi sezon, jest dużo grania, ale też będzie to przerywany sezon , bo wiadomo będą teraz przerwy na Puchar Świata, Puchar Klubowy. Także na pewno będzie też trochę przerwy. Na pewno trener będzie przygotowywał troszeczkę inaczej zespół, pod kątem właśnie następnych spotkań. Tak jak zawsze przed sezonem. Cele może nie są wygórowane, zdajemy sobie sprawę jakim zespołem jesteśmy. Inne zespoły dużo mocniejsze , na pewno gdzieś tam celują w medale, gdzieś tam wysoko, a my będziemy takim można powiedzieć , czarnym koniem, gdzieś po cichu będziemy grać i mam nadzieje, że będzie więcej niespodzianek dla naszych kibiców.

 

*więcej na azsczestochowa.pl

źródło: azsczestochowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved