Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bucki kontuzjowany, Salas już trenuje

Bucki kontuzjowany, Salas już trenuje

fot. archiwum

Inauguracja PlusLigi przeciwko Resovii nie była szczęśliwa dla Maikela Salasa. Na początku drugiego seta kubański rozgrywający tak niefortunnie upadł przy słupku sędziny, że nabawił się urazu. Podkręcenie kostki nie było jednak bardzo poważne...

…na tyle poważne, by zawodnik nie mógł wystąpić w kolejnym meczu. Nieoczekiwanie, kontuzjowany na jednym z ostatnich treningów został Jakub Bucki , któremu pękła kość piszczelowa.

O sytuację zdrowotną w szeregach radomian zapytaliśmy drugiego trenera zespołu, Dominika Kwapisiewicza . – Jeśli chodzi o Maikela Salasa, to trenuje on już z drużyną. Po dwóch dniach przerwy, które zalecił mu lekarz bezpośrednio po spotkaniu z Resovią, wrócił do normalnych zajęć z resztą graczy.

Nie jest jednak pewne, czy ciemnoskóry siatkarz wybiegnie od razu w "pierwszej szóstce" przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi, a więc w pojedynku drugiej kolejki. – Jest duże prawdopodobieństwo, a niemal pewność, że znajdzie się w składzie na poniedziałkowe starcie. Natomiast decyzję co do jego obecności w wyjściowym ustawieniu podejmiemy wraz z pierwszym trenerem na ostatnich zajęciach, bądź też tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego, na rozgrzewce. Wszystko będzie zależało od dyspozycji zdrowotnej Maikela.Martwić może z kolei poważny uraz Jakuba Buckiego . Młody gracz Jadaru nabawił się go w ostatnich dniach, na jednym z treningów. – Kubie pękła kość piszczelowa, zatem zostanie on wyłączony z gry i przygotowań w najbliższym czasie, nie jestem jednak w stanie powiedzieć, na jak długo – mówi drugi szkoleniowiec. – Na razie ma nogę w gipsie. Jeszcze nie wiemy, czy będzie operowany. Niedługo wszystko w tej sprawie powinno się wyjaśnić.

Choć młody siatkarz nie był postacią wiodącą w drużynie, pełnił w niej raczej drugorzędną rolę, to jednak był brany pod uwagę przez Jana Sucha przede wszystkim pod kątem zadań taktycznych, takich jak podwyższenie bloku czy wzmocnienie zagrywki. Aczkolwiek, jego kontuzja ma wpływ na ekipę drugoligowych Czarnych, w których Bucki był zawodnikiem pierwszego planu.

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved