Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Aleksander Klimczyk: Dziewczyny za bardzo chciały wygrać

Aleksander Klimczyk: Dziewczyny za bardzo chciały wygrać

AZS Akademicki Związek Sportowy

Siatkarkom Politechniki Radomskiej nie udała się walka o drugie miejsce w tabeli. Po zdecydowanym prowadzeniu na początku meczu inicjatywa w dalszych częściach spotkania należała do gości. - Prowadzenie 8:1 przyszło zbyt łatwo - ocenił Klimczyk.

Dobry początek radomianki zawdzięczały realizacji założeń taktycznych. Zagrywką odrzuciły rywalki od siatki. Na 8:2 podwyższyły Sekutowska i Walczak , które postawiły szczelny blok. Warszawianki stopniowo odrabiały starty, doprowadzając w konsekwencji do wyrównania po 11 po bardzo długiej wymianie. Przebieg środkowej części seta zmieniał się jak w kalejdoskopie- raz jedna drużyna prowadziła dwoma oczkami, raz druga. Od stanu 20 utrzymywała się przewaga Sparty. Radomianki przegrały do 21.

Drugą partię gospodynie rozpoczęły bardzo nerwowo. Niedokładnie przyjmowały, dlatego przegrywały już 0:4. Przy stanie 6:13 próbowały odrabiać starty, zniwelowały przewagę z 8 do 4 punktów. Jednak Warszawa znowu odskoczyła na kilka "oczek". Zły początek miał wpływ na przebieg całego seta. AZS przegrał do 16.

Trzecia odsłona to walka punkt za punkt. Radomianki znowu dobrze zagrywały, zdobyły kilka punktów bezpośrednio z serwisu. Sparta zdobyła później parę punktów przewagi, ale siatkarki Politechniki wyrównały po ataku z drugiej piłki Katarzyny Nadziałek. W końcówce gospodynie pogubiły się, zaczęły popełniać błędy, dlatego zdobyły 21 punktów i przegrały cały mecz 3:0.

Niestety, cały czas dziewczyny prezentują wyższą formę na treningu. Nie potrafią przenieść tego na mecz. Dopóki siedziała zagrywka, wszystko szło po naszej myśli. A później przytrafiły się nam błędy, dlatego przegraliśmy. Będziemy chcieli zrewanżować się warszawiankom na ich terenie – podsumował Aleksander Klimczyk .

AZS Politechnika Radomska – Sparta Warszawa 0:3
(21:25, 16:25, 21:25)

AZS: Karbowska, Walczak, Lachowska, Sekutowska, Kucharska, Jaroszek, Pluskota (libero) oraz Dobosz, Cieplak, Pasieczna, Nadziałek

*Autorką relacji jest Agata Kołac (SportRadom.pl)