Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Pierwsze zwycięstwo Siatkarza Wieluń

PlusLiga: Pierwsze zwycięstwo Siatkarza Wieluń

x - [stare] Siatkarz Wieluń (M)

W swoim drugim meczu zawodnicy Siatkarza Wieluń odnieśli pierwsze, a zarazem historyczne zwycięstwo w PlusLidze, pewnie pokonując 3:0 AZS Olsztyn. Tym  samym zapisali na swoje konto trzy punkty. Natomiast akademicy z Olsztyna pozostają bez zwycięstwa.

Pierwszego seta drugiego meczu Siatkarza Wieluń w Pluslidze otworzył pojedynczy blok Dawida Guni na Macieju Zajderze , a kontra Paulo (2:0) pozwoliła zawodnikom AZS-u Olsztyn objąć dwupunktowe prowadzenie. Niedokładnie rozegranie Stelmacha , a w efekcie błąd Kordysza – 4:0 – zmusił trenera Dacewicza do wzięcia czasu. Po nim atakiem z drugiej linii pierwszy punkt dla swojego zespołu zdobył Michał Błoński (4:1). Gospodarze dzięki dobrej grze zbliżyli się do przeciwnika. Atak w aut Paulo (5:4) naprawił w kolejnej akcji Siezieniewski , jednak blok na Józefackim pozwolił Wielunianom doprowadzić do wyrównania (6:6). I to oni, dzięki świetnemu zbiciu Lubiejewskiego prowadzili na pierwszej przerwie technicznej 8:7. Kolejny udany atak, a chwilę później as serwisowy Michała Błońskiego wyprowadził drużynę Siatkarza Wieluń na dwupunktową przewagę – 10:8. Remis 12:12 Olsztynianom udało się osiągnąć po autowym serwisie Stelmacha, nadal jednak to zawodnicy gospodarzy utrzymywali punktowe prowadzenie (14:13 po ataku Zajdera). Na drugiej przerwie technicznej po ataku Siezieniewskiego na wyczyszczonej siatce, 16:15 prowadzili podopieczni Mariusza Sordyla. Po powrocie na boisko po raz kolejny świetnie w ataku zaprezentował się Błoński (16:16), a gra zaczęła toczyć się punkt za punkt. Po dłuższym fragmencie seta, kiedy to na prowadzeniu utrzymywali się Olsztynianie, gospodarze przejęli pałeczkę. Najpierw osiągnęli jednopunktową przewagę, by niedługo później, po bloku na Siezieniewskim, podwyższyć ją do dwóch punktów – 22:20. Czas dla siatkarzy z Olsztyna sprawił, iż po świetnym ataku blok-aut Siezieniewskiego udało im się wyrównać – 23:23. Błąd Błońskiego na zagrywce (24:24) przedłużył szansę przyjezdnych w tym secie, jednak na krótko. As serwisowy Marcina Nowaka zakończył tę odsłonę zwycięstwem Pamapolu – 26:24.

Drugą partię od prowadzenia 1:0, po ataku Guni, rozpoczęli Olsztynianie. Blok Marcelo na Lubiejewskim i udana kontra Józefackiego wyprowadziła podopiecznych Mariusza Sordyla na prowadzenie 4:2, które powiększyli po kolejnym udanym kontrataku (5:2). Świetna skuteczność atakującego Olsztynian w pierwszej fazie tej partii, pozwoliła jego drużynie objąć pewne prowadzenie 7:3. Do przerwy Wielunianie nie byli w stanie zagrozić przyjezdnym, a oba zespoły zeszły na nią, po nieudanej zagrywce Błońskiego – 8:4. Po powrocie na boisko walka rozgorzała na dobre. Kapitalny, pojedynczy blok Kordysza na Józefackim pozwolił miejscowym odrobić część strat (9:6), a po kolejnych dwóch punktach straconych przez Olsztynian (9:8), ich trener poprosił o czas. Po nim blok pary Lubiejewski-Zajder na Józefackim dał gospodarzom wyrównanie. Od tego momentu walka punkt za punkt utrzymywała AZS UWM na prowadzeniu (11:10 po ataku Guni), jednak obserwując poczynania obu zespołów na boisku nadal trudno było wskazać faworyta tego pojedynku. Atak w antenkę Siezieniewskiego (14:13) dał prowadzenie drużynie z Wielunia. Jeszcze przed drugą przerwą techniczną Olsztynianie wyrównali, a po błędzie Kordysza w przyjęciu, zeszli na nią z jednopunktową zaliczką – 16:15. Po powrocie na boisko podopieczni Mariusza Sordyla powiększyli swoją przewagę do dwóch "oczek" (19:17, po autowym serwisie Stelmacha), a przy stanie 20:17 dla AZS-u, o czas poprosił trener Siatkarza – Damian Dacewicz. Dwa punktowe bloki Wielunian po wznowieniu gry, tym razem szkoleniowca Olsztynian zmusiły do poproszenia o przerwę. Do remisu doprowadził… Siezieniewski, zbijając w aut – 20:20. Atak z sytuacyjnej piłki Błońskiego, wyprowadził zawodników Pamapolu na prowadzenie 22:21. Kolejna świetna akcja w wykonaniu tego siatkarza dała podopiecznym Damiana Dacewicza piłkę setową, a partię zakończył potrójny blok na Tomaszu Józefackim – 25:22.

Trzeci set rozpoczął się od udanego ataku z drugiej linii Błońskiego, ale po bloku na Lubiejewskim, to Olsztynianie prowadzili 2:1. Po raz kolejny jednak wieluńskiej ściany nie zdołał sforsować Siezieniewski, a udany kontratak Lubiejewskiego wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 5:3. Świetna gra podopiecznych Dacewicza w bloku pozwoliła im spokojnie kontrolować ten fragment seta (7:4 po bloku Nowaka na Marcelo). Jeszcze przed przerwą techniczną Olsztynianie odrobili dwa punkty, jednak po błędzie na zagrywce Józefackiego, to Wielunianie prowadzili 8:6. Po powrocie na boisko atakiem blok-antenka popisał się Józefacki, ale szansę na wyrównanie zmarnował Jacyszyn, zbijając w aut (9:7). Ten sam zawodnik zrehabilitował się jednak chwilę później, blokując Lubiejewskiego – 9:9. Nieskończony atak Gunii i udana kontra Kordysza wyprowadziła Pamapol na prowadzenie 12:9, które systematycznie powiększali. Przy stanie 14:9 o czas poprosił Mariusz Sordyl. Po nim piłkę z kontry w aut wyrzucił Lubiejewski, jednak już w następnej akcji ponownie świetnie zbijał Błoński (15:10). Przed przerwą techniczną punkt dla swojego zespołu zdobył Jacyszyn, jednak na krótką chwilę oddechu obie drużyny sprowadził Lubiejewski – 16:11. Po powrocie na parkiet skutecznym zbiciem popisał się Józefacki, jednak po drugiej stronie siatki bardzo dobrze radził sobie Błoński – 17:12. Przy stanie 19:14 na boisko powrócił wcześniej zmieniony Paweł Siezieniewski, jednak Nowak popisał się asem serwisowym, zagrywając między Andrzejewskiego a Jacyszyna. Czas dla trenera Sordyla poskutkował dobrą akcją na środku w wykonaniu Marcelo. Wielunianie jednak coraz pewniej kroczyli po zwycięstwo (21:15 po ataku Kordysza). Atak w antenkę Jacyszyna zbliżył gospodarzy do historycznego sukcesu (23:15). Olsztynianom udało się jeszcze odrobić dwa punkty, jednak po zbiciu Lubiejewskiego podopieczni Dacewicza mieli piłkę meczową. Spotkanie zakończył świetnym atakiem Michał Błoński. 25:17 w trzecim secie i 3:0 w całym pojedynku tryumfowali zawodnicy Siatkarza Wieluń.

Siatkarz Wieluń – AZS Olsztyn 3:0
(26:24, 25:22, 25:17)

MVP meczu: Marcin Lubiejewski