Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > „Mineralne” z wizytą w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie

„Mineralne” z wizytą w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie

fot. archiwum

Przed tygodniem siatkarki Muszynianki przyjechały do Warszawy tylko na chwilę. Siedem z nich, w tym trzy aktualne brązowe medalistki ME, mimo nawału spotkań ze sponsorami klubowymi, najpierw złożyło wizytę na oddziale onkologii Instytutu Matki i Dziecka.

Po wizycie siatkarzy na oddziale, apetyty wśród dzieci na odwiedziny siatkarek wzrosły. Pacjenci oddziału, uważnie oglądali zmagania naszych reprezentantek na Mistrzostwach Europy, z nadzieją, że niedługo siatkarki przyjdą. Nikt jednak nie przypuszczał, że to pragnienie może tak szybko się ziścić.

Wizytę dzieciom złożyły: Izabela Żebrowska, Marta Solipiwko, Agnieszka Śrutowska, Sylwia Pycia oraz "świeże" brązowe medalistki mistrzostw Europy: Anna Woźniakowska, Aleksandra Jagieło i Izabela Bełcik.

Informacja o ich przyjściu była utrzymywana w tajemnicy przed jednym z pacjentów. – Wiedzieliśmy, że bardzo się wzruszy, od dawna kibicuje naszym dziewczynom. To miała być niespodzianka. Proszę sobie wyobrazić, jakie było jego zaskoczenie i radość, gdy na czele z Izą Bełcik siatkarki weszły do jego sali. Łzy wzruszenia, jak to sobie przypominam, same mi płyną – mówi Aneta Rostkowska z Fundacji Herosi.Siatkarki rozdawały autografy, pozowały do pamiątkowych zdjęć z dziećmi, grały z nimi piłkę, a nawet śpiewały. Bo fantazja, fantazja jest od tego, aby bawić się na całego… – wszystko po to, aby dzieciom sprawić radość. Spotkanie z dziećmi dostarczyło wiele radości pacjentom, ale także było pouczające dla zawodniczek. – Każdy powinien pójść zobaczyć takie miejsce, aby mógł zobaczyć co jest tak naprawdę w życiu ważne. Codziennie narzekamy, że czegoś nam brakuje, ciągle jest coś nie tak, jak byśmy chcieli. Dzieci na tym oddziale, mają dużo większe problemy, jednak były pogodne i nie narzekały. Walczyły! Nasze problemy po prostu są błahostką ! – mówiła po spotkaniu Aleksandra Jagieło, brązowa medalistka mistrzostw Europy.

Na odwiedzinach u dzieci siatkarki jednak nie poprzestały, gdyż na drugi dzień zadzwoniły do Fundacji Herosi, z informacją, że postanowiły wspólnie pomóc finansowo w zakupie sprzętu medycznego – kardiomonitora. Warto zaznaczyć, że Fundacja, wspierając niejednokrotnie swoje działania wizerunkiem znanych osób ze świata sportu, nigdy nie prosiła ich o pieniądze.

Początkowo siatkarki nie chciały nagłaśniać tego faktu, jednak przekonał ją argument, że ujawnienie tego faktu może zainspirować innych do pomocy.

źródło: herosi.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved