Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Memoriał Agaty Mróz: Krwiodawcy będą traktowani jak VIP-y

Memoriał Agaty Mróz: Krwiodawcy będą traktowani jak VIP-y

fot. archiwum

Wszyscy, którzy przyjdą w sobotę i niedzielę przed Spodek i w ambulansach oddadzą krew, będą mogli za darmo wejść do hali, aby obejrzeć mecze siatkarek podczas I Memoriału im. Agaty Mróz-Olszewskiej. W turnieju zagrają  Muszynianka Muszyna,  BKS Aluprof Bielsko-Biała oraz Palma Volley Mallorca i ZOK Rijeka.

Zmagania sportowe okraszone będą występami Eweliny Flinty, Kasi Wilk , rapera Mezo i grupy PIN . Sobotnie półfinały (BKS – Palma, Muszynianka – Rijeka) rozpoczną się o 13.30, o tej samej porze odbędzie się finał w niedzielę. Patronat nad imprezą objęły Maria Kaczyńska, Jolanta Kwaśniewska i Danuta Wałęsa . Patronat medialny sprawuje m.in. nasza gazeta.

Gdy Agata jeszcze żyła, wokół jej osoby zjednoczyło się wiele osób, które chciały pomoc. Jej śmierć nie poszła na marne – mówi Mieczysław Barański , prezes Izby Gospodarczej Eksporterów i Importerów, czyli jednego z organizatorów memoriału siatkarki, która zmarła 4 czerwca 2008 r. po nieudanym zabiegu przeszczepu szpiku kostnego.

Organizatorom udało się za darmo wynająć Spodek. – Nie musimy też płacić za występ drużyn siatkarskich i muzycznych gwiazd. Pokrywamy koszty ich przyjazdu, noclegów i wyżywienia. Bardzo pomógł nam Bank Spółdzielczy w Katowicach. Dziwne, że inne, o wiele większe banki nie zdecydowały się na wsparcie organizacji memoriału – dziwi się Barański, dodając: – Zysk ze sprzedaży biletów i z środków finansowych od darczyńców przekażemy na badania szpiku kostnego.Chciano też ściągnąć zespoły z Włoch i Rosji, ale tam rozpoczęły się już rozgrywki ligowe. Najszybciej odpowiedział klub z Rijeki. Występ bielszczanek jesz oczywisty, bo Agata dwa razy z BKS-em zdobywała mistrzostwo Polski.

Do wczoraj sprzedano 3,5 tys. biletów (są po 25 i 40 zł), spodziewana jest sześciotysięczna publika. Wejściówki w kasach Spodka można kupować od dziś, od godz. 10.00 (również w sobotę i niedzielę). Zaproszono 500-osobową grupę krwiodawców z całej Polski, którzy oddali powyżej 20 litrów tego życiodajnego płynu. – Będą traktowani jak VIP-y, zasiądą w lożach, to oni są dla nas najważniejs i – podkreślają organizatorzy.

W Spodku pojawi się też młodzież uprawiająca nie tylko siatkówkę. – Liczymy najbardziej na młodych ludzi. Chcemy, aby oddawali krew, bo choć dostajemy jej 45 tysięcy litrów rocznie, to wciąż brakuje – podkreśla Stanisław Dyląg, dyrektor RCKiK w Katowicach.

*Autorem artykułu jest Tomasz Kuczyński

źródło: naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved