Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Lubiejewski: Musieliśmy dziś wywalczyć sobie wygraną

Marcin Lubiejewski: Musieliśmy dziś wywalczyć sobie wygraną

Siatkarz Wieluń

Swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami po dzisiejszym zwycięstwie podzielił się Marcin Lubiejewski, najlepszy zawodnik spotkania, który stwierdził, że dzisiejszą wygraną klub z Wielunia musiał sobie wywalczyć po bardzo trudnej walce.

Tomasz Swędrowski: Spodziewałeś się tak łatwego spotkania? Niektórzy mówią, że nie ma łatwych zwycięstw w sportach zespołowych, w każdym razie olsztynianie nie stawili wam czoła.

Marcin Lubiejewski: – Wcale tak nie uważam, gdyż pierwszego seta rozpoczęliśmy od stanu 0:4, następnie 4:8 i było trzeba pociągnąć grę i wyjść na prowadzenie. W pierwszej partii było po 23 i była walka na przewagi. Podobnie było w drugim secie, na szczęście ostatni set w naszym wykonaniu był od samego początku pod naszą kontrolą.

Pomógł wam mecz z Bełchatowem?

– Powiem szczerze, że dla niektórych tak, dla mnie też. Wiadomo, gdyby liga dla nas zaczęła się klęska, to teraz to mogłoby się odbić na naszej dzisiejszej grze.

Paru kolegów było po drugiej stronie siatki, co o tym sądzisz?

Wiadomo, że jeśli gra się z byłym klubem, to jest jakaś myśl o walce, aby wygrać. Z chłopakami się znamy i lubimy. Najważniejsze, że wygraliśmy, a chłopakom z Olsztyna życzę powodzenia w następnym meczu.

Wybierasz się może jutro do Bełchatowa na mecz z Resovią?

– Nie wiem jakie plany mają chłopaki. Mamy cały weekend wolny. Ja osobiście wybieram się do Warszawy do domu rodzinnego i może pójdę na mecz Poliitechniki.

źródło: inf. własna, Polsat Sport