Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kondrad Piechocki: Walczymy na czterech frontach

Kondrad Piechocki: Walczymy na czterech frontach

fot. archiwum

O planach na najbliższy sezon odpowiada prezes Skry Bełchatów, który podkreśla, że - Liga jest coraz bardziej wyrównana, dlatego dziwią mnie komentarze, że przegranie przez Skrę seta jest sensacją -  uważa Piechocki.

Jarosław Bińczyk: Jaki jest cel minimum PGE Skry w tym sezonie?

Konrad Piechocki:Byłoby niepoważne mówienie, że będziemy grali w Polsce o medal. Naszym głównym celem jest obrona mistrzostwa. W dużo większym stopniu, zawsze to powtarzam, loteryjny jest Puchar Polski. Mamy jednak na tyle szeroką kadrę, że będziemy walczyć, by go zdobyć kolejny raz.

A Liga Mistrzów? W powszechnej opinii jesteście jej faworytami…– Ten temat zawsze budzi największe emocje. Wielokrotnie już mówiłem, że nawet kryzys nie spolaryzował europejskiej czołówki. Oczywiście są kluby przeżywające kłopoty, lecz osiem czy nawet dziesięć stawia sobie za cel wygranie całych rozgrywek. Są wśród nich zespoły grające w słabszych ligach, dzięki czemu cały sezon mogą podporządkować Lidze Mistrzów. Mam na myśli Greków czy Niemców. A są przecież bardzo silni Rosjanie czy Włosi. Chcemy wypaść w tych rozgrywkach jak najlepiej. Pod względem organizacyjnym i sportowym jesteśmy przygotowani wytrzymać presję i walczyć o najwyższe cele. Mamy też konieczne doświadczenie. Powtarzam jednak, że znajdzie się przynajmniej osiem drużyn z porównywalnym do nas potencjałem finansowym czy sportowym.

Po raz pierwszy usłyszałem jednak, że celem jest wygranie Ligi Mistrzów.

– Jako prezes tonuję te wypowiedzi. Bo pompowanie balonu oczekiwań zawsze kończy się źle. Przypomnę tylko nieszczęsne poprzednie mistrzostwa Europy, na które pojechaliśmy jako wicemistrzowie świata. A skończyło się to porażką. Mogę powiedzieć, że walcząc na czterech frontach, żadnego nie odpuszczamy. Mamy marzenia, stawiamy sobie ambitne cele i wszyscy, począwszy od pana Mariana, naszego magazyniera, po prezesa, pracujemy, żeby je realizować.

Autor wywiadu: Jarosław Bińczyk
Więcej w Gazecie Wyborczej – Łódź

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved