Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: Pewne zwycięstwo Ósemki Siedlce

II liga mężczyzn: Pewne zwycięstwo Ósemki Siedlce

x - [stare] Ósemka Siedlce

Czwarta kolejka II ligi mężczyzn przyniosła Ósemce Siedlce pewne zwycięstwo. W środę, na swojej hali, zmierzyła się z zespołem Pekpol Ostrołęka. Kibice, których nie zraziła sobotnia porażka, przybyli  dopingować swoją drużynę równie gorąco jak ostatnio.

Pierwszego seta zaczął w swoim stylu Jesień , atakując ze środka. Dalej, siedlczanie utrzymywali kilkupunktową przewagę nad gośćmi. W bardzo dobrym stylu grał debiutujący na parkiecie Hachuła . Przy stanie 13:10 o czas poprosili goście. Przerwa niczego nie zmieniła, gdyż Ósemka nie zwalniała tempa, atakując bardzo często środkiem, oraz z prawego skrzydła. Później kilka błędów popełnili siatkarze z Ostrołęki. W siatkę trafił Zalewski , a przyjmujący został zablokowany przez blok Łęgowskiego. Milewskiemu kilkakrotnie udało się oszukać rywali swoimi kiwkami. Na tablicy widniał już wynik 23:18, kiedy Jesień grając krótką zakończył seta.

Druga odsłona meczu znowu zaczęła się szczęśliwie dla Ósemki Siedlce. Po ataku z prawego skrzydła Hachuły . Tym razem Ostrołęka tak łatwo nie odpuściła, uaktywniając swój blok. Siedlczanie nie dali się jednak zastraszyć i swobodnie wyprzedzili gości. Krzaczek zaatakował po bloku, a przy stanie 10:6 asa serwisowego zafundował swojej drużynie Milewski . Zaraz po tym przerwy zażądał Andrzej Dudziec . Po krótkiej konsultacji goście zaczęli odrabiać straty i o czas musiał już poprosić trener Nowak (16:15). Później Krzaczek i Kuczko szczelnym blokiem zatrzymali środkowego z Ostrołęki. Z prawego skrzydła wciąż gnębił swymi atakami Hachuła . I to właśnie on zdobył dwa ostatnie punkty dla Ósemki, kończąc tego seta 25:22.

Trzecia tura była bardzo podobna do pozostałych. Inicjatywę od razu przejęli siedlczanie. Już przy stanie 5:1 o czas prosił trener Dudziec. Jego podopieczni zaraz zaczęli doganiać gospodarzy i kiedy przerwy zażądał Maciej Nowak , Ósemka miała jedynie jednopunktową przewagę (5:4). W świetnej formie był Krzaczek, oraz nie zwalniający ręki Hachuła . Siedlecki libero, Kołodziej , również przyczynił się w znacznym stopniu do wyniku spotkania. Świetnie odbierał trudne zagrywki gości oraz wykazał się dobrą asekuracją. Przy stanie 15:12 pomiędzy ręce blokującego, przecisnął piłkę Starzewski. Później wyśmienita seria siedlczan. Gdy na tablicy widniał wynik 23:16, Łęgowski uplasował piłkę, zdobywając kolejny punkt dla drużyny. Tym samym odwdzięczył się Rojek. Mecz zakończył Krzaczek , atakując ze środka.

Dziś miałem szansę zadebiutować na siedleckim parkiecie i jestem bardzo zadowolony z wyniku spotkania – podsumował Karol Hachuła , atakujący Ósemki Siedlce. – Do tej pory nie mogłem występować z drużyną, ponieważ Lubuski Związek Piłki Siatkowej nie dostarczył na czas mojej karty klubowej. Myślę, że w naszej grze było mniej pomyłek niż podczas sobotniego meczu z AZS UW. Natomiast wiele razy błędy pojawiały się po stronie rywali. Jeśli chodzi o spotkanie z Ostrołęką, na pewno poprawiliśmy zagrywkę, jest to jednak w dalszym ciągu element do dopracowania. Podobnie jak z blokiem. To, co jest stabilne to gra w polu i skuteczna obrona. Uważam, że umiejętnie wykorzystaliśmy słabsze momenty Pekpolu i dzięki temu zdobyliśmy komplet punktów.

Ósemka Siedlce po 4 kolejkach ma 8 punktów i 2 miejsce. W całym meczu widoczną inicjatywę przejęli siedlczanie. W trzech setach poradzili sobie z Ostrołęką, rekompensując swoim kibicom za sobotnią przegraną. Bardzo intensywnie pracował środek, zarówno w zespole siedleckim, jak i u zawodników z Ostrołęki. Jednak atutem gospodarzy było prawe skrzydło i obrona. Kolejnym przeciwnikiem Ósemki będzie AZS UWM II Olsztyn, z którym zmierzy się już w najbliższą sobotę o godzinie 17:00 w Olsztynie.

Ósemka Siedlce – Pekpol Ostrołęka 3:0
(25:19, 25:22, 25:19)

Składy drużyn:

Ósemka Siedlce: M. Krzaczek, P. Milewski, G. Kołodziej (libero), B. Jesień, P. Łęgowski, M. Kuczko, K. Hachuła

Pekpol Ostrołęka: P. Pietkiewicz, G. Pietkiewicz, D. Zalewski, M. Maron, K. Szczygielski, D. Lenc, D. Kaniowski (libero) oraz J. Chodor, G. Białek, R. Rojek