Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: CHTPS Chodzież lepsze od Pałacu Bydgoszcz

II liga: CHTPS Chodzież lepsze od Pałacu Bydgoszcz

KS Pałac Bydgoszcz

Siatkarki Pałacu II WSG uległy na własnym parkiecie w meczu czwartej kolejki II ligi CHTPS-owi Chodzież 2:3. Była to druga porażka młodych bydgoszczanek w tegorocznych rozgrywkach. Obecnie podopieczne Macieja Kromrycha plasują się na 7. miejscu w tabeli.

To była walka cios za cios od pierwszego seta – mówi szkoleniowiec Pałacu II WSG – Maciej Kromrych.Premierową partię przegraliśmy, jednak dziewczyny nie traciły wiary w końcowe zwycięstwo i w drugim secie zagrały bardzo dobrze w każdym elemencie – dodaje.

W trzeciej oraz czwartej odsłonie spotkania nie zabrakło wyrównanej walki. Obie drużyny prezentowały wysoki poziom w ataku oraz obronie. O zwycięstwie w spotkaniu zadecydował więc tie-break. – Piąty set zaczął się idealnie dla nas. Taka sytuacja trwała do stanu 14:12 – mówi Maciej Kromrych. Jednak przeciwniczki zdołały odrobić straty. Po bloku na Skibie oraz Mrówczyńskiej było 15:15, a ostatnie dwa punkty zdobyły przyjezdne i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa w całym meczu.

W tym meczu mogliśmy wygrać, zdobywając trzy lub dwa punkty. Ostatecznie polegliśmy i jest jedno "oczko". Jednak dziewczynom należą się brawa za postawę i w trudnych momentach walkę do samego końca – komentuje Maciej Kromrych.

Pałac II WSG Bydgoszcz – CHTPS Chodzież 2:3
(18:25, 25:22, 21:25, 25:21, 15:17)

Pałac II WSG: Skiba, Wodrowska, Piotrowska, Krzywicka, Brzoska, Cieśnik, Tomecka (libero) oraz Gapińska, Kotarska, Mrówczyńska, Szostak, Mikosz