Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Zwycięstwo AZS Zielona Góra w meczu na szczycie

Zwycięstwo AZS Zielona Góra w meczu na szczycie

ligi polskie - II liga

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 4 kolejki drugiej ligi drużyna AZS UAM uległa u siebie zawodnikom z Zielonej Góry. Goście odnotowali zwycięstwo dopiero po tie- breaku, co uczyniło spotkanie jeszcze ciekawszym.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po skutecznej grze w ataku i dobrych blokach środkowych prowadzili już 13:8. Wtedy to o czas poprosił trener gości, co skutecznie wybiło z rytmu Poznaniaków . Zawodnicy z Zielonej Góry po skutecznych atakach Mariaskina i środkowych najpierw doprowadizli do remisu , po czym- po mocnym ataku Borkowskiego – objęli pierwsze prowadzenie w meczu przy stanie 24:23. Końcówka seta to festiwal zepsutych zagrywek i nieporozumień w obu ekipach, z którego zwycięsko wyszli jednak gospodarze , którzy za sprawą bloku Mateusza Kucharskiego zakończyli seta, wygrywajac 28:26.

Drugą partię środowego spotkania bezdyskusyjnie wygrali zawodnicy gości, którzy od początku kontrolowali przebieg gry. Za sprawą bardzo dobrego przyjęcia, dobrej gry w ataku i wykorzystywaniu błędów gospodarzy , konsekwentnie powiększali przewagę od początku do końca seta, wygrywając go 25:16.

Początek trzeciego seta znowu należał do gospodarzy, którzy po autowym ataku Przyborowskiego ze środka odskoczyli przyjezdnym juz na 5 punktow (6:1).
Jednak w miarę upływu czasu, goście odrabiali straty, by po autowym ataku gospodarzy osiągnąć prowadzenie 17?:15. Poznaniacy jednak szybko zareagowali na wymykające im się z rąk zwycięstwo w tym secie i za sprawą bloków Skroka i Janasa a następnie asie serwisowym Kucharskiego, najpierw doprowadzili do stanu 24:20, a chwilę później za sprawą ataku Janasa zakończyli seta, wygrywając 25:22.

Czwartego seta, podobnie jak drugą partię meczu dwóch niepokonanych do tej kolejki drużyn- całkowicie zdominowali zawodnicy przyjezdni. Po skutecznym ataku Lisa z kontry prowadzili już 9:3. Trener Vettori próbował odwrócić losy seta, dokonując zmian, ale na niewiele się to zdało. Skuteczne ataki Borkowskiego i mocne zagrywki Kowalczyka tylko powiększały różnicę punktową w tym secie, którego atakiem z drugiej linii zakończył Lis (25:15)

Tie-break miał wyrównany przebieg i do stanu 8:8 wszystko wydawało się możliwe. Wtedy to jednak zielonogórzanom udało się odskoczyć na dwupunktowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu, ktory atakiem z kontry zakończył Lis- zdobywca 19 punktow tego wieczoru.

AZS UAM Poznań – AZS UZ Zielona Góra 2:3
(28:26, 16:25, 25:22, 15:25, 11:15)