Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Orkiestra Travicy

Orkiestra Travicy

fot. archiwum

- Cieszy dobra postawa na inaugurację, ale to był dopiero pierwszy mecz. Po dwóch, trzech kolejnych będzie można powiedzieć, na co naprawdę stać ten zespół - mówi po wyjazdowym spotkaniu z Jadarem Radom szkoleniowiec  Ljubo Travica.

Jego autorska drużyna już w pierwszym meczu potwierdziła wysokie aspiracje.

Inna wizja

Kiedy Ljubo przed rokiem obejmował Asseco Resovię, nie miał wpływu na budowę ekipy. Dostał kompletny skład, więc pierwszy sezon był dla niego trudny. – Na początku nie mogłem realizować własnej wizji. Drużyna nie grała tak, jak oczekiwałem, choć i tak w lidze osiągnęliśmy znakomity wynik – wspomina Travica, który w opinii fachowców otrzymał tak zwany samograj. Czyli grupę zawodników, którzy w poprzednich klubach regularnie znajdowali się w wysokiej dyspozycji.W pewnym momencie problemem był jednak brak odpowiedniej atmosfery. Na szczęście dużo rozmawiałem z chłopakami, słuchałem co mają do powiedzenia i powoli robiłem zmiany – dodaje szkoleniowiec.

Chorwat z włoskim paszportem dopiero przed tym sezonem dostał wolną rękę i mógł stworzyć własną orkiestrę. Zawodnicy dobierani byli nie tylko pod względem umiejętności, lecz również charakterów. Travica wyciągnął wnioski z poprzednich rozgrywek. – Spróbujemy stworzyć zespół, która będzie pracował tak, jak ja chcę. Chciałbym, żeby wszyscy siatkarze realizowali mój program zajęć – przyznaje Travica.

Jego podopieczni już na początku PlusLigi pokazali ogromne możliwości, choć jak sami twierdzą, stać ich na jeszcze lepsze występy.

Zawodnicy, których ściągnął na Podkarpacie, czyli Brazylijczyk Rafael Redwitz , Białorusin Aleh Akhrem czy Wojciech Grzyb, odmienili jego ekipę.

*Więcej przeczytasz w dzisiejszym „Przeglądzie Sportowym"

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved