Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Mistrzynie Polski sparowały ze Stalą Mielec

Mistrzynie Polski sparowały ze Stalą Mielec

fot. archiwum

Znaczna część zawodniczek Banku BPS Muszynianka Fakro Muszyna jeszcze nie tak dawno grało w biało-czerwonych trykotach w mistrzostwach Europy. Czas jednak na przygotowania do ligi. Podopieczne Bogdana Serwińskiego zmierzyły się ze Stalą Mielec.

Przed spotkaniem trenerzy ustalili, że bez względu na wynik zawodniczki rozegrają pięć setów.

Trener Serwiński miał do dyspozycji wszystkie zawodniczki. W pełni wykorzystał tę sytuację, dając możliwość gry każdej siatkarce. Mistrzynie Polski rozpoczęły w składzie: Izabela Bełcik, Elżbieta Skowrońska, Anna Witczak, Agnieszka Bednarek-Kasza, Dorota Pykosz, Izabela Żebrowska i Mariola Zenik na pozycji libero.

Pierwszy set wyraźnie nie układał się zawodniczkom z Muszyny. Od początku prowadził zespół z Mielca i mimo chwilowego zrywu miejscowych (przy stanie 21:20) udało mu się wygrać tę partię.W drugiej odsłonie gra mistrzyń Polski była już znacznie lepsza. Zespół Banku BPS Muszynianki Fakro rozpoczął w składzie: Agnieszka Śrutowska, Joanna Mirek, Sylwia Pycia, Aleksandra Jagieło, Marta Solipiwko, Dorota Pykosz i Mariola Zenik. Od początku do końca przewagę miały gospodynie, które pewnie wygrały do 22.

Podobnie było w dwóch kolejnych partiach, w których trener Bogdan Serwiński mocno mieszał w składzie. Wypróbowano kilka ustawień i wariantów gry. W piątym secie również lepsze okazały się zawodniczki z Muszyny, które zwyciężyły do 18, a w całym meczu 4:1.

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna – Stal Mielec 4:1
(22:25, 25:22, 25:19, 25:17, 25:19)

źródło: inf. własna, mksmuszynianka.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved