Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga niemiecka: Druga kolejka za nami

Liga niemiecka: Druga kolejka za nami

Niemcy

Już w drugiej kolejce Niemieckiej Bundesligi doszło do spotkania wielokrotnego mistrza Niemiec - VFB Friedrichshafen, który na własnym parkiecie podejmował zdobywcę Pucharu Niemiec z poprzedniego sezonu - Generali Haching.

Tym razem lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali po bardzo dobrej grze 3:1. Najlepszym zawodnikiem bez wątpienia na boisku był Martins Lima, który zdobył 21 punktów dla swojej drużyny. Trener Genarali po meczu stwierdził, że głównie za porażkę odpowiada koncentracja w ostatnich akcjach poszczególnych setów. Zawodnicy z Haching przegrali bardzo nie potrzebnie pierwszą partię, ponieważ prowadzili bardzo wysoko, a końcówka seta będzie im się chyba śniła po nocach.

Zawodnicy z Friedrichshafen atakowali ze skutecznością 56%, natomiast ich rywale z zaledwie 41% skutecznością. Zawodnicy F’shafen w następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z evivo Düren, a podopieczni trenera Paduretu z VC Franken.

Małą niespodzianką zakończył się mecz pomiędzy drużynami VC Franken, a Moerser SC. Gospodarze zawodów nie byli gościnni i w zaledwie 70 minut wygrali z przyjezdnymi 3:0. Zawodnicy z Moerseru zagrali bardzo źle w ataku, ponieważ ich skuteczność w tym elemencie była bardzo słaba, gdyż 36% skuteczność w ataku całej drużyny nie pozwoliła na walkę z dobrze grającym VC Franken. Bardzo dobry mecz rozegrał Kristhoper Brand (17 pkt), a także Adam Simac (11 pkt). Ci dwaj zawodnicy głównie przyczynili się do zwycięskiego meczu przez gospodarzy. Była to już druga porażka w tym sezonie podopiecznych Liu Changa, a następny mecz równie trudny dla jego drużyny, ponieważ będą podejmować VC Bad Dürrenberg.

VC Franken – Moerser SC 3:0 (25;11, 25:17, 25:21)

W innym meczu drugiej kolejki klub Artura Augustyna – evivo Düren pokonał w trzech setach zespół – TV Bühl. Polak rozegrał średni mecz. Zdobył 4 punkty w meczu, jego skuteczność w ataku wynosiła 25%, natomiast najlepszego w jego zespole Christiana Dünesa 59%, który bez wątpienia był najlepszym graczem na boisku. U gospodarzy dobrze grał tylko Quero, ale jeden zawodnik nie mógł nic zrobić. Zespół Artura Augustyna w najbliższej kolejce czeka bardzo trudne zadanie, ponieważ we własnej hali będą podejmować wielokrotnego mistrza Niemiec – VFB Friedrichshafen.

TV Bühl – evivo Düren 0:3 (16:25, 17:25, 21:25)

Bardzo ciekawe spotkanie oglądali kibice w Spergau, gdzie miejscowy klub – VC Bad Dürrenberg-Spergau podejmował Netzhoppers KW. O zwycięstwie musiał zadecydować tie-break, który wygrał zespół gości. Pierwsze dwa sety bardzo pewnie wygrali przyjezdni, a zespół Dürrenbergu na boisku nie istniał. Po przegranych dwóch partiach wszystkim zgromadzonym na trybunach wydawał się, że trzeci set będzie ostatnim w dniu dzisiejszym, ale stało się inaczej – po kapitalnej walce z obu stron w trzeciej partii wygrali gospodarze (36:34). Wygrana w poprzedniej odsłonie dała nadzieję kibicom, że ich ulubieńcy doprowadzą do tie-breaka. Jak się okazało później VC Bad doprowadził do piątego seta, ale niestety w secie decydującym o wygranej w meczu większe doświadczenie pokazali podopieczni Mirko Culica, którzy wygrali (15:8) i całe spotkanie 3:2.

VC Bad Dürrenberg-Spergau – Netzhopers KW 2:3 (21:25, 22:25, 36:34, 25:23, 8:15)

Dużą niespodzianką zakończyło się spotkanie SCC Berlin, które podejmowała znacznie słabszy jak się wydawała przed meczem zespół z Rottenburga. Spotkanie wygrali przyjezdni po dramatycznym meczu 3:2.

Piewrszy set został bardzo wysoko wygrany przez podopiecznych Petra Müllera i to pewnie podrażniło zawodników z Berlina, którzy w następnym secie zagrali znacznie lepiej i wygrali w bardzo wysokim stosunku (25:11). Jednak następne partia należała już do Rottenburga, który grał momentami bardzo skutecznie.

Czwarty set był bardzo wyrównany, ale na swoją korzyść rozstrzygnęli go gospodarze, którzy wygrali po dramatycznej końcówce (25:23).

Tie-break należał jednak do podopiecznych Müllera. Set prawdy wygrali (15:8) i cały mecz 3:2.

Najlepszym zawodnikiem meczu został Falko Steike.

SCC Berlin – EnBW TV Rottenburg 2:3 (18:25, 25:11, 22:25, 25:23, 8:15)

W ostatnim meczu drugiej kolejki Niemieckiej Bundesligi obyło się bez niespodzianki, ponieważ faworyt spotkania RWE Volleys Bottrop, pokonał bez większych kłopotów zespół – Wuppertal TITANS 3:0. Zawodnicy z Botropu przeważali praktycznie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Najlepszym zawodnikiem meczu był Merlin Nziemi, który zdobył (19 pkt), a jego skuteczność w ataku wynosiła 47%. Najlepszy u rywali był Chowanski, ale jego zdobycz punktowa była bardzo niska, ponieważ zaledwie (6 pkt). Warto dodać, że była to już druga porażka w tym sezonie zespołu Wupperal TITANS, a wygrana podopiecznych Buijsa pierwszą w tym sezonie.

Wuppertal TITANS – RWE Volleys Bottrop 0:3 (15:25, 21:25, 17:25)

źródło: inf. własna, volleyball-bundesliga.de