Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Legnicka siatkówka znalazła się na dnie

Legnicka siatkówka znalazła się na dnie

fot. archiwum

Zarząd Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej podjął decyzję. Siatkarze Ikara Legnica wystąpią w IV lidze. W niższej klasie rozgrywkowej grać już nie można. Wszystko przez zobowiązania legnickiego klubu wobec Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Młoda drużyna Ikara Legnica poprzedni sezon zakończyła na ostatnim miejscu w dolnośląskiej III lidze. Zespół trenera Bogusława Pielucha otrzymał jednak nieoczekiwaną szansę na utrzymanie się. DZPN postanowił powiększyć III ligę z 8 do 10 drużyn.

Legniczanie nie dali jednak rady w majowym turnieju barażowym w Strzegomiu. Przegrali decydujący mecz z Ren But Złotoryja i stracili szansę na III ligę. Ikar dostał jednak trzecią szansę na uniknięcie degradacji. Wszystko dzięki Burzy Wrocław, która wykupiła sobie miejsce w II lidze. Dzięki temu manewrowi legniczanie mieli uzupełnić stawkę trzecioligowców.

Jednak DZPS podjął decyzję o nie dopuszczeniu Ikara do rozgrywek III ligi. Wszystko przez zobowiązania legnickiego klubu wobec PZPS. Dług został już spłacony, ale okazało się, że zbyt późno. Nie pomógł nawet zabieg przeniesienia pierwszego zespołu z KS Ikar do MUKS Ikar.W nowym sezonie legniczanie zagrają więc w IV lidze. W dolnośląskich rozgrywkach wystąpią również młodzieżowe zespoły Ikara. Przed działaczami i trenerami stoi trudne zadanie odbudowy pozycji legnickiej siatkówki.

źródło: sport.lca.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved