Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Kolejne trzy punkty dla AZS-u Politechnika Krakowska

II liga: Kolejne trzy punkty dla AZS-u Politechnika Krakowska

x - [stare] AZS Politechnika Krakowska

"Akademicy" z Krakowa wciąż niepokonani. W środowym wyjazdowym spotkaniu wygrali z zespołem MKS Wisłok Strzyżów 3:0 i utrzymali pozycję wicelidera IV grupy II ligi mężczyzn. O zwycięstwie krakowian zadecydowała głównie skuteczna gra blokiem.

Zespół ze Strzyżowa, mimo że jest beniaminkiem tegorocznych rozgrywek to do outsiderów ligi nie należy. Przed meczem z Politechniką Wisłok zajmował w tabeli 4. miejsce z dorobkiem sześciu punktów i stratą dwóch do AZS-u. Strzyżowianie szczególnie groźni są we własnej hali. Niesieni fantastycznym dopingiem swoich fanów potrafili w pierwszej kolejce wygrać z Karpatami Krosno, a w drugiej po zaciętym pojedynku przegrać dopiero w tie-breaku z mocnym zespołem z Raciborza.

Nie inaczej było wczoraj. Licznie zebrana publiczność swoim żywiołowym i bardzo głośnym dopingiem wręcz uniemożliwiała prawidłową komunikację zawodnikom na boisku. Mimo tego, pierwszego seta krakowianie wygrali dość łatwo. Po początkowym okresie spokojnej wyrównanej gry (do stanu 11:11) zdobyli przewagę, którą tylko systematycznie powiększali. Świetnie funkcjonował blok "Akademików", krakowianie nie mieli również problemów ze skończeniem nadarzających się kontr. Pierwszy set padł więc "łupem" przyjezdnych 25:16.

Drugi rozpoczął się całkiem inaczej niż pierwsza partia. To zawodnicy ze Strzyżowa wypracowali sobie niewielką, dwupunktową przewagę. W połowie partii role się odwróciły i to krakowianie wysunęli się do przodu na dwa "oczka". W końcówce strzyżowianie dogonili przyjezdnych i zdołali doprowadzić do emocjonującej końcówki (22:22, 24:24), która zakończyła się happy-endem dla Politechniki. Siatkarze spod Wawelu wygrali 26:24.

Już od początku trzeciego seta "Inżynierowie" przycisnęli i odskoczyli rywalowi na cztery punkty (8:4). Proste błędy sprawiły jednak, że wkrótce z dużej przewagi nic nie pozostało, a cały set przebiegał według zasady: Politechnika zdobywa i traci przewagę. Ostatecznie lepsi okazali się krakowianie, którzy trzeciego seta wygrali 25:23, a w cały mecz 3:0.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany przyjmujący AZS Politechniki Krakowskiej Karol Galiński.

W sobotę krakowian czeka mecz na szczycie o fotel lidera, z również niepokonanym zespołem MKS MOS Będzin.

MKS Wisłok Strzyżów – AZS Politechnika Krakowska 0:3

(16:25, 24:26, 23:25)

Składy zepołów:

MKS Wisłok Strzyżów: Wilk, Podpora, Armata, Znamirowski, Krzysiak, Soja, Mardoń (libero) oraz Włodyka i Litak

AZS Politechnika Krakowska: Laskowski, Szpyrka, Galiński, Golec, Bławat, Dzierwa, Szymczak (libero) oraz Błasiak, Piórkowski i Grot