Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Kolejne punkty Cuprum Mundo Lubin

II liga: Kolejne punkty Cuprum Mundo Lubin

x - [stare] Cuprum Lubin

Goście musieli uznać wyższość gospodarzy tylko w drugim secie. Pozostałe trzy odsłony spotkania zakończyły się wygranymi zawodników ze stolicy Polskiej Miedzi, choć wygrana w secie pierwszym i trzecim nie przyszła wcale łatwo.

Pierwsza partia to prawdziwa wymiana ciosów, zakończona zwycięstwem Cuprum Mundo Lubin na przewagi 28:26. W drugim secie gospodarze wygrali 25:20 i doprowadzili do remisu. Trzeci set zakończył się wygraną podopiecznych Piotra Szarejki 25:23, a czwarty najmniej emocjonujący lubinianie wygrali do 17. Zespół gości wystąpił w Pruszczu bez chorego Romana Gulczyńskiego , co znacznie osłabia siłę ataku miedziowych. Kibice drużyny mają nadzieję, że już w najbliższym meczu atakujący lubinian będzie mógł pomóc zespołowi przeciwko Orionowi Sulechów, który niespodziewanie pokonał w ostatniej kolejce Olimpię Sulęcin.

Cieszymy się ze zwycięstwa, tym bardziej, że odniesione one zostało na terenie rywala. Nasza gra wygląda coraz lepiej i przed kolejnym meczem możemy być dobrej myśli – powiedział po meczu trener "miedziowych" Piotr Szarejko .

Czarni Pruszcz Gdański – Cuprum Lubin 1:3
(26:28, 25:20, 23:25, 17:25)