Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Częstochowianka lepsza od SMS-u Opole

II liga: Częstochowianka lepsza od SMS-u Opole

ligi polskie - II liga

W środę w ramach 4. kolejki grupy 2. II ligi kobiet Częstochowianka Częstochowa podejmowała zespół SMS LO II Opole. Gospodynie zwyciężyły bez straty seta. Dobrze grały środkiem, zaś rywalki popełniały bardzo dużo błędów.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli zawodniczek z Opola (3:0), jednak dość szybko gospodynie doprowadziły do remisu po 3. Po dobrej zagrywce Radoń siatkarki z Częstochowy wyszły na prowadzenie 5:3. Dwie akcje później było już 7:3, kiedy to Szymczak zaatakowała tuż obok bloku w boisko. Gospodynie grały pewnie i kontrolowały przebieg gry, co owocowało powiększaniem przewagi. Do tego ich rywalki popełniały dużo błędów. Po autowym ataku Kubackiej Częstochowianka prowadziła już 11:6. Przy stanie 15:7 dla gospodyń o czas poprosił trener opolanek. Jeszcze wtedy grę kontrolowały podopieczne Pawła Kapicy. Po ataku Krzyżanowskiej z krótkiej prowadziły 18:11. Jednak w samej końcówce coraz lepiej poczynały sobie przyjezdne. Po asie serwisowym Paczkowskiej było już tylko 20:16 dla Częstochowianki i trener Kapica poprosił o czas. Po ataku Jurczyk opolanki traciły cztery punkty (19:23) i dalej odrabiały straty. Mimo to gospodyniom udało się zakończyć tego seta na swoją korzyść (25:23).

Początek drugiej partii to wyrównana walka obu zespołów. Od stanu 4:4 do głosu doszły gospodynie, a po ataku Mroczek prowadziły 7:5. Skuteczny blok Krzyżanowskiej i Piątek powiększył ich przewagę do stanu 10:6. Dobrą zagrywką dysponowała jednak Kubacka i po jednym z jej serwów straty opolanek zmniejszyły się do dwóch punktów (10:12). Skuteczny atak Pietroczuk dał wynik 17:15. Błąd w przyjęciu Kubackiej dał częstochowiankom prowadzenie 19:16, a trener opolanek poprosił o czas. Kolejny błąd przyjezdnych, tym razem w ataku, powiększył przewagę gospodyń do stanu 23:19. Set zakończył się zwycięstwem Częstochowianki 25:20.

Trzeci set rozpoczął się bardzo dobrze dla siatkarek z Opola. Bardzo szybko powiększyły przewagę ze stanu 3:0 do 7:1. Wtedy właśnie o czas poprosił trener Paweł Kapica. Gospodynie przełamały się przy stanie 9:3 dla rywalek. Skutecznie zaatakowała Krzyżanowska i gospodynie rozpoczęły pościg punktowy. Po plasie Mroczek siatkarki z Częstochowy traciły cztery punkty (6:10). Przy stanie 12:8 dla opolanek dwukrotnie błąd w ataku popełniła Foit, czym podarowała dwa punkty gospodyniom. Prowadzenie przyjezdnych uratowała Szulc, która dobrze spisała się na zagrywce (14:10). Gospodyniom udało się odzyskać kontrolę na grą i po ataku Krzyżanowskiej traciły tylko jeden punkt (14:15). Remis 18:18 mieliśmy po błędzie w ataku Moczko. Końcówka seta była bardzo wyrównana, obie ekipy grały punkt za punkt. Po bloku na Sikorze mieliśmy kolejny remis (23:23). Ostatecznie mecz zakończył się po walce na przewagi. Ostatni punkt zdobyła Szymczak, a set zakończył się wynikiem 28:26 dla gospodyń.

Częstochowianka Częstochowa – SMS LO II Opole 3:0
(25:23, 25:20, 28:26)

Częstochowianka: Kmiecik, Radoń, Szymczak, Piątek, Mroczek, Krzyżanowska, Kurek (libero) oraz Loch, Kutak, Feć i Pietroczuk
SMS LO II Opole: Sikora, Foit, Moczko, Paczkowska, Szulc, Krupa, Michalak (libero) oraz Kubacka i Żyżyk