Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Brazylijki na Puchar Wielkich Mistrzyń

Brazylijki na Puchar Wielkich Mistrzyń

Brazylia

Trener reprezentacji Brazylii podał listę czternastu zawodniczek, które w listopadzie wezmą udział w Pucharze Wielkich Mistrzyń. Do Japonii pojadą te same siatkarki, które niedawno wywalczyły tytuł mistrzyń Ameryki Południowej.

Puchar Wielkich Mistrzyń odbędzie się w dniach 10-15 listopada w Japonii. Pierwszego dnia zmagań podopieczne trenera Ze Roberto zmierzą się z Dominikankami. Kolejne mecze Canarinhas rozegrają z Japonkami, Koreankami, Włoszkami i Tajkami.

Brazylijki mają zamiar wywalczyć na tym turnieju dziesiąty tytuł z rzędu. Liderki światowego rankingu nie przegrały żadnego spotkania od 13 lipca zeszłego roku. Od tamtego czasu drużyna Ze Roberto wywalczyła złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, zwyciężyła w turnieju Montreux Volley Masters, Pucharze Panamerykańskim, turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych mistrzostw świata oraz w mistrzostwach Ameryki Południowej. Również w rozgrywkach World Grand Prix Brazylijki są niepokonane. Tytuł najlepszych na tym turnieju wywalczyły w 2008 i 2009 roku.