Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Artur Jacyszyn: Cieszę się, że dostałem szansę gry

Artur Jacyszyn: Cieszę się, że dostałem szansę gry

fot. archiwum

- Cieszę się, że dostałem szansę gry, ale też żałuję, że nie udało mi się odwrócić losów spotkania - mówi o swoim debiucie w ekstraklasie siatkarzy w meczu z AZS Częstochowa 21-letni Artur Jacyszyn, przyjmujący AZS UWM Olsztyn.

Chyba na długo zapamięta pan swój debiut w PlusLidze.

Jak każdy debiut, na pewno będzie się go pamiętało. Szkoda tylko, że był to mecz przegrany i to w takim stylu. No, ale cieszę się, że dostałem szansę gry, z której jednak nie do końca mogę być zadowolony, bo nie udało mi się odwrócić losów spotkania.

Spociły się panu ręce, jak opuścił pan kwadrat dla rezerwowych, wchodząc pod regularny ostrzał "artyleryjski" częstochowian?Nie, dosyć pewnie się czułem przez ostatnie dni; myślę, że forma rosła. Byłem całkiem spokojny, bo to był jeszcze pierwszy set, a ja czułem się dobrze rozgrzany.

Kibice AZS zastanawiają się teraz, czy to był wypadek przy pracy, czy też właściwy obraz wartości tej drużyny.

Na pewno tego meczu nie zaliczymy do udanych. Ale sądzimy, że jeśli się tak wysoko przegrywa i popełnia tak dużo błędów, to teraz musi być tylko lepiej. I na pewno będzie lepiej. Częstochowa zagrała chyba mecz życia na zagrywce. Wydaje mi się, że drugiego takiego już nie zagrają w tym sezonie. A my? My musimy się podnieść, choć czujemy się, jak bokser po nokaucie. No, ale nie możemy się załamywać, bo to dopiero pierwszy mecz sezonu. Zostało nam jeszcze siedemnaście do końca rundy zasadniczej i sporo punktów do zdobycia. Do kolejnego spotkania musimy podejść z podniesionymi głowami i z wolą zwycięstwa.


*rozmawiał Piotr Sucharzewski (wm.pl)

źródło: sport.wm.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved